Nauczyciel uderzył ucznia na lekcji?

1157
wyświetlenia

Są sprawy oraz zdarzenia do których nigdy nie powinno dojść. A co zrobić, kiedy się zdarzą?

Osądzać i linczować? Czy może rozmawiać i szukać rozwiązań, które pomogą nietypowy problem rozwikłać? Odpowiedzi szukał nasz dziennikarz.

Wszystko wydarzyło się w minionym tygodniu we wtorek na lekcji informatyki, w Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie. Normalna lekcja informatyki w jednej z pierwszych klas gimnazjum. W sali informatycznej nauczyciel oraz dwunastu uczniów. Pod koniec lekcji nauczyciel tłumaczył uczniom zadanie domowe na swoim komputerze, kazał wszystkim zebrać się dookoła swojego monitora i słuchać jego poleceń. Wtedy to właśnie doszło do niefortunnej sytuacji, gdzie jeden z uczniów był nachylony wiążąc sobie buta, a jeden za plecami nauczyciela zaśmiał się co prawdopodobnie wpłynęło na zachowanie pedagoga. Nauczyciel chwycił ucznia wiążącego but za rękę i uderzył. Cała klasa zamarła, lekcja się skończyła, a uczniowie widząc co się stało nie mogli powstrzymać się od negatywnych komentarzy. Sprawa rozeszła się po Witkowie i nie tylko, a wokół zdarzenia zaczęto siać plotki. Uczeń wrócił do domu, a jego ojciec od razu zauważył, że syn jest jakiś nieswój, uczeń powiedział ojcu co zaszło i ten próbował również wyjaśnić sytuację.

Warto również dodać, że w poniedziałek w Urzędzie Gminy rozdano nagrody nauczycielom wyróżniającym się swoją pracowitością i uznaniem. Jednym z nagrodzonych nauczycieli był podejrzany o złe zachowanie nauczyciel.

więcej w najnowszym wydaniu Głosu Witkowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ