Narodowe Czytanie w słupeckim “Ekonomiku”

1294
wyświetlenia

W piątek 14 września Narodowe Czytanie zorganizowano jak w roku poprzednim w auli słupeckiego Zespołu Szkół Ekonomicznych. Wydarzenie zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna i ZSE.

Scenariusz i wybór tekstów przygotowały nauczycielki ZSE Joanna Fałdzińska i Jolanta Górecka. Obowiązywały stroje z epoki “Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, który w 2018 został wybrany przez prezydenta RP do Narodowego Czytania.
Trzeba przyznać, że zaproszeni goście stanęli na wysokości zadania. Poniżej w galerii zdjęć można zobaczyć zaproszonych gości w niecodziennych kreacjach.Samo czytanie okazało się świetna zabawą, w której chyba największe wrażenie i salwy śmiechu wzbudził duet Krzysztof Raczyńskiego (MDK Słupca) i Tadeusza Raczkowskiego ( LO ).
Nie można pominąć oprawy muzycznej. Jako muzycy przygrywający imprezie wyśmienicie zaprezentowali się Adam Krych ( trąbka ), Krzysztof Błażejewski ( puzon ), Dominik Kusiołek ( bas ). Piosenki z epoki w przerwach w czytaniu wzbudzając niezwykłe emocje stylem i głosem zaśpiewała Kamila Sokołowska przy akompaniamencie gitarowym Jakuba Hyżego. Gratulujemy organizatorom wysokiego poziomu wydarzenia.

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.