Narodowe Czytanie w słupeckim “Ekonomiku”

1679
wyświetlenia

W piątek 14 września Narodowe Czytanie zorganizowano jak w roku poprzednim w auli słupeckiego Zespołu Szkół Ekonomicznych. Wydarzenie zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna i ZSE.

Scenariusz i wybór tekstów przygotowały nauczycielki ZSE Joanna Fałdzińska i Jolanta Górecka. Obowiązywały stroje z epoki “Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, który w 2018 został wybrany przez prezydenta RP do Narodowego Czytania.
Trzeba przyznać, że zaproszeni goście stanęli na wysokości zadania. Poniżej w galerii zdjęć można zobaczyć zaproszonych gości w niecodziennych kreacjach.Samo czytanie okazało się świetna zabawą, w której chyba największe wrażenie i salwy śmiechu wzbudził duet Krzysztof Raczyńskiego (MDK Słupca) i Tadeusza Raczkowskiego ( LO ).
Nie można pominąć oprawy muzycznej. Jako muzycy przygrywający imprezie wyśmienicie zaprezentowali się Adam Krych ( trąbka ), Krzysztof Błażejewski ( puzon ), Dominik Kusiołek ( bas ). Piosenki z epoki w przerwach w czytaniu wzbudzając niezwykłe emocje stylem i głosem zaśpiewała Kamila Sokołowska przy akompaniamencie gitarowym Jakuba Hyżego. Gratulujemy organizatorom wysokiego poziomu wydarzenia.

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ