Najlepszy jeździec powiatu z Mieczownicy

2638
wyświetlenia

Drobna kobieta i wielkie konie, tak w skrócie można powiedzieć o Judycie Koczorowskiej i jej pasji. Podczas ostatni zawodów jeździeckich w Mieczownicy (13-14 czerwiec 2015) otrzymała puchar Najlepszego Jeźdźca Powiatu Słupeckiego. Choć nie pochodzi z gminy Ostrowite, swoją przyszłość postanowiła związać z Mieczownicą, gdzie od lat jeździ i sama trenuje swoje ukochane konie, a ze swojej pasji postanowiła zrobić sposób na życie.
Od kilku lat modna jest jazda w siodle, trenują coraz młodsze dzieci i tak jak w każdym sporcie czym wcześniej się zaczyna tym więcej można osiągnąć. Wie o tym na pewno Judyta Koczorowska, które już w wieku 10 lat zaczęła trenować jazdę na koniach. Początki nie były łatwe, jak sama wspomina po złamaniu ręki podczas upadku z konia, ojciec namawiał ją na zmianę zainteresowania na tenis ziemny, jednak nadal trwała przy koniach i tak jest do dzisiaj. Aktualnie jest instruktorką jazdy konnej i prowadzi własny Ośrodek Jeździecki Cassandra przy stadninie koni w Mieczownicy.
Ja tutaj pracowałam zaraz po studiach jako instruktor, mam uprawnienia instruktorskie i cały czas była jakaś myśl, aby coś takiego stworzyć . Modne i powszechne stało się korzystanie ze środków unijnych, sama wyszłam z taką inicjatywą, aby wydzierżawić stajnię od stadniny. Musiałam stworzyć mikro-przedsiębiorstwo aby otrzymać dotację unijną, ale dzięki temu powstały miejsca pracy, gdyż oprócz siebie zatrudniam dwóch pracowników. Działalność ośrodka skierowana jest na rekreację konną i pensjonat dla koni. Pensjonat dla koni jest dla osób, które mają konia i nie koniecznie budują stajnie, tylko u nas trzymają konia. My je karmimy, reszta należy do właściciela – mówi Judyta Koczorowskaw planach mam utworzenie ośrodka hipoterapii.
Ośrodek jeździecki posiada sześć własnych koni i współpracuje ze stadniną koni w Mieczownicy, Judyta Koczorowska jest również instruktorem jazdy konnej w Ludowym Klubie Jeździeckim przy SK Mieczownica. Podopieczni klubu startują w różnego typu zawodach, najbliższe to Mistrzostwa Polski Amatorów, w których udział weźmie trzech młodych jeźdźców z terenu gminy Ostrowite.
Judyta Koczorowska ma na swoim koncie wiele osiągnięć na szczeblu regionalnym i ogólnokrajowym, startuje w konkursach skokowych do klasy C (przeszkody do 130cm). Jednym z takich osiągnięć jest IV miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski. Nic nie jest jednak za darmo, aby zdobywać puchary, wiele godzin dziennie spędza w siodle. Życzymy dalszych sukcesów.
Agnieszka Wojcińska

3 KOMENTARZE

  1. Chyba najgorszy. Po prostu córeczka bogatego tatusia. Osoba z bardzo małą wiedzą jezeli chodzi o prowadzenie firmy i utrzymanie koni. Arogancka i nieprzyjemna, fatalnie jeżdżąca.
    Gro koni kulawych – takie też były dawane na jazdy rekreacyjne. Jeżeli ktoś zwraca uwagę na zaniedbania zostaje wygoniony ze stajni.
    Zatrudnia pracowników na czarno. Znęca sie nad zwierzętami – proszę skontrolować stan koni. Zarobaczone, chore i potwornie wychudzone !

  2. Pierwszy komentarz zapewne napisany przez zwolnioną za oszustwa i brak lojalności instruktorka przez którą firma miała wiele nieprzyjemności . … no cóż, każdy ma takie samo prawo żyć na tym świecie… po swojemu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ