Najlepsi uczniowie i stypendia burmistrza w”Jedynce”

1203
wyświetlenia

W poniedziałek 29 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 w Słupcy zostały wręczone stypendia burmistrza miasta. Stypendia otrzymali Cyprian Lewandowski 8a i Olga Plewa 8a.

Podczas wręczenia stypendiów przez burmistrza w części artystycznej dla uczniów wystąpili Mateusz Michalak 7a skrzypce, Aniela Sokołowska 6b śpiew, Natalia Żurańska 7a śpiew. Uroczystość poprowadziła Julka Czechowska.
Cyprian Lewandowski – uczeń o bardzo szerokich zainteresowaniach, o czym świadczył udział w konkursach kuratoryjnych z : chemii, biologii, geografii, matematyki, języka polskiego. Cyprian jest zawsze chętny do niesienia pomocy innym, punktualny, zdyscyplinowany, odpowiedzialny i bardzo skromny. Swoją wiedzą i umiejętnościami dzieli się z koleżankami i kolegami, za co jest bardzo lubiany w zespole klasowym.
Olga Plewa – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, redaktorka szkolnej gazety “Jedenpress”, aktywistka harcerska, wolontariuszka, mażoretka orkiestry dętej, realizatorka wielu projektów np. Dzień Muzyki, obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i Powstania Wielkopolskiego. Olga ma szerokie zainteresowania, konkursy kuratoryjne w których brała udział były z: języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, geografii, chemii, biologii i fizyki. W konkursie języka polskiego reprezentowała szkołę w etapie rejonowym w Koninie. Reprezentuje wysoką kulturę osobistą, zawsze chętna do pomocy, szanuje poglądy innych, dba o zdrowie i bezpieczeństwo, jest pełna pomysłów i inicjatyw.

Ranking pierwszej dziesiątki najlepszych uczniów w szkole:
1. Olga Plewa z 8a – 5,93
2. Cyprian Lewandowski z 8a – 5,64
3. Mikołaj Kaliski z 5a – 5,62
4. Szymon Plewa z 4a – 5,58
5. Gracjan Kujawa z 5b – 5,54
6. Wiktoria Smoter z 7b i Franciszek Nowaczyk z 4a – 5,50
7. Olga Pilarska z 4d i Piotr Urbaniak z 6b – 5,42
8. Jan Golimowski z 5c – 5,31
9. Tymek Mateusiak z 6c – 5,27
10. Martyna Biadasz z 5d – 5,23

ZOSTAW ODPOWIEDŹ