Nagrody w Kłodawie dla „Gumisi” i „Jedyneczek”

529
wyświetlenia

15 marca 2019 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie odbyła się już 41. edycja Konfrontacji Teatrów Dziecięcych „Przestrzenie wyobraźni”.

W konkursie wzięło udział osiem amatorskich zespołów teatralnych z powiatów konińskiego, słupeckiego, tureckiego i kolskiego. Komisja artystyczna, w składzie Monika Tomczyk – absolwentka Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST we Wrocławiu; Radomir Piorun – aktor, reżyser, dyrektor MDK w Kole; Krystian Weber – instruktor ds. muzyki w CKiS w Koninie, podkreśliła wysoki poziom wszystkich spektakli, zarówno pod względem doboru repertuaru, jak i wykorzystanych form scenicznych prezentacji.
Jury przyznało 3 nagrody równorzędne i dwa wyróżnienia oraz jedną nagrodę za kreację aktorską. Nagroda za spektakl „Odlot” według sztuki Maliny Prześlugi powędrowała do „Jedyneczek”, wyróżnienie za spektakl „Pinokio w butach” otrzymały Gumisie. Nagrodą za kreację aktorską uhonorowano Anielę Sokołowską za rolę czarnej bocianicy Fantu. Młodzi aktorzy nie tylko konfrontowali się ze sobą na scenie, ale wzięli również udział w warsztatach „Parkatoniki” , które przygotowała łódzka Fundacja Tworzenia i Promowania Sztuki „Ależ Gustawie!”. Opiekunami grup teatralnych są Joanna Wiśniewska, Beata Zimniewicz, Natalia Loritz i instruktor teatru Anna Czerniak.

fot. Krzysztof Szulkowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ