Jest nadzieja dla pszczelarzy powiatu słupeckiego

534
wyświetlenia
Wójtowie i burmistrzowie powiatu słupeckiego na konferencji dotyczącej rozwoju pszczelarstwa w Wielkopolsce

Rok 2017 jest dla rolnictwa rokiem bardzo trudnym i zróżnicowanym pod względem tematycznym. Również pszczelarstwa nie ominęły trudności, zdarzenia te skłoniły Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego do podjęcia działań na rzecz poprawy warunków chowu i hodowli pszczół.

14 listopada 2017 w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego odbyło się spotkanie z Prezesami Regionalnymi Związku Pszczelarskiego z Prezesami Kół Gminnych a przede wszystkim z Wójtami. Burmistrzami miast i gmin województwa wielkopolskiego. Prelegentami na konferencji byli: Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marek Beer, Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Waldemar Kudły który mówił o bioróżnorodności i pszczelich pastwiskach, Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej i poruszył temat ” wspólnych inicjatyw edukacyjnych, które mogą być szansą dla pszczół. Dyrektor Izabela Witkiewicz z Departamentu Rolnictwa przedstawiła możliwości wsparcia dla pszczelarstwa w Wielkopolsce, co bardzo zainteresowało samorządowców .

9 listopada sejmik podjął uchwałę o zasadach przydzielania środków gdzie beneficjentami mogą być m.in.Jednostko Samorządu Terytorialnego. Można uzyskać do 20 tys.zl. na nasadzenia roślin miododajnych. Wnioski należy złożyć do 30 listopada 2017.  Przyznane środki będą do wydania w pierwszym kwartale nowego roku.

W pomoc dla pszczelarstwa włączył się również Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.