Nadwarciański Rajd Honorowych Dawców Krwi PCK 2019

726
wyświetlenia

XI Ogólnopolski Nadwarciański Rajd Honorowych Dawców Krwi PCK 24 sierpnia 2019 na trasie Uzarzewo – Zielonka. W Rajdzie wzięło udział 73 osoby.

Trasa Rajdu wiodła z m. Uzarzewo, gdzie uczestnicy zwiedzili Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie w gm. Swarzędz., gdzie oprowadzający Zbigniew Kowalski w sposób bardzo nowatorski zapoznał uczestników z najciekawszą fauną kontynentów /Europa, Azja, Afryka, Antarktyda i Ameryka/ oraz oprowadził po całym kompleksie zapoznając z historia powstania muzeum.
Następnie nastąpił przejazd do Kicina gm. Czerwonak z której to miejscowości pieszo uczestnicy Rajdu udali się na Dziewiczą Górę, gdzie nastąpiło wejście na wieżę obserwacyjno – widokową z której można było podziwiać piękne i rozległe widoki.
Kolejnym etapem pieszej wędrówki był Ośrodek Edukacji Przyrodniczo – Leśnej „Dziewicza Góra”.
Po pieszym przemarszu autokarem udaliśmy się do Zielonki gm. Murowana Goślina na parking turystyczny, gdzie po solidnym posiłku miała miejsce część rekreacyjno – integracyjna Rajdu. W ramach której rozegrano konkurencje sprawnościowe indywidualne i zespołowe – wszyscy biorący otrzymali drobne nagrody za sportową rywalizację.
Dokonano też podsumowania klasyfikacji drużynowej /za najliczniejszy udział/ i tak najliczniejszą reprezentacją Rajdu została Słupca i w dalszej kolejności Nekla i Rodzina Speht z Poznania.
Całości dopełniła zabawa taneczna przy tradycyjnym ognisku.
Organizatorzy Rajdu w osobach: Eugeniusz Jacek – Komandor Rajdu, Zbigniew Kaczmarek z-ca Komandora, Jarosław Gątarczyk z-ca Komandora, Maria Pelińska
i Jerzy Kałecki Sekretarze Rajdu, Ewa Maciejewska i Henryk Peliński – Skarbnicy Rajdu, Henryk Śmigielski, Jarosław Mędzelewski i Włodzimierz Pawlak – Kwatermistrzostwo Rajdu oraz wszyscy uczestnicy składają serdeczne podziękowania za udzieloną pomoc Jackowi Bartkowiakowi Staroście Słupeckiemu, Michałowi Pyrzykowi Burmistrzowi Miasta Słupcy, Stefanowi Chwiłowiczowi właścicielowi Firmy Jaguar w Słupcy, Zbigniewowi Spławskiemu Prezesowi Spółdzielni Inwalidów „PRZYJAŹŃ” w Słupcy oraz Zarządowi Rejonowemu PCK w Słupcy z Prezesem Zenonem Butem na czele.

Informacji udzielił – Sekretarz Rajdu Jerzy Kałecki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ