Nadciąga wichura! Możliwe są huragany o sile “Cyryla” z 2007 roku!

3740
wyświetlenia

Niebezpiecznie zacznie się robić już w niedzielne (9.02) późne popołudnie w zachodnich regionach naszego kraju, gdy wiatr zacznie się nasilać, dotrą także opady deszczu. Najgorzej będzie jednak w nocy z niedzieli na poniedziałek (9/10.02) oraz przez cały poniedziałek (10.02).

Wtedy zachodni wiatr może na przeważającym obszarze Polski przekraczać 70 km/h. Jednak lokalnie porywy będą jeszcze gwałtowniejsze za sprawą spodziewanego frontu szkwałowego, któremu mogą towarzyszyć ulewy i burze przy temperaturze rzędu powyżej 10 stopni. W ich trakcie wiatr może przekraczać 90 km/h.

Musimy się więc liczyć z poważnymi utrudnieniami w ruchu drogowym, kolejowym i lotniczym, zwłaszcza w poniedziałek (10.02) w pierwszej połowie dnia, gdy zjawiska będą najbardziej intensywne. Wichura może łamać drzewa, zrywać dachy i uszkadzać sieć energetyczną.

Przebywanie pod drzewami, w pobliżu słupów i przewodów energetycznych oraz wszelkich nienależycie przymocowanych przedmiotów, które może porwać wiatr, może stanowić potencjalne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia.

Porywiście wiać będzie prawie przez całą pierwszą połowę przyszłego tygodnia. Sytuacja jest dynamiczna, dlatego będziemy ją śledzić na bieżąco i informować, aby zawczasu móc przygotować się na zagrożenie. Miejmy jednak nadzieję, że nie będzie ono aż tak poważne, jak wynika to z prognoz.

Źródło: TwojaPogoda.pl ( dzięki OSP Korwin )

1 KOMENTARZ

  1. […] Jak opowiadają niektórzy uczestnicy zabawa była rewelacyjna. W tej chwili około 15.00 9 stycznia 2020 słupeccy bohaterowie wycieczki rozpoczęli podróż powrotną do domu. Jak się dowiedzieliśmy 45 osób wraca wynajętym autokarem, a reszta własnymi samochodami. Redakcja życzy bezpiecznej podróży i ostrzega przed dzisiejszym wieczornym huraganem. Informacje o niebezpiecznych warunkach pogodowych znajdziecie – Tutaj […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ