Monitoring na terenach słupeckiej Spółdzielni Mieszkaniowej

1139
wyświetlenia
Pierwsza próba kamery.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Słupcy rozpoczyna montaż kamer do monitoringu wizyjnego. W pierwszej kolejności zostaną objęte monitoringiem miejsca zbiórki odpadów oraz place zabaw. O rozbudowie monitoringu informuje prezes Henryk Lewandowski.

Takich miejsc gromadzenia odpadów mamy 19. W pierwszym przypadku chodzi o zlikwidowanie zjawiska podrzucania odpadów przez osoby nie mieszkające w Spółdzielni, oraz poprawy segregacji. Niestety nie wszyscy mieszkańcy segregują te odpady poprawnie. Ustawiliśmy pojemniki do chleba. Nadal jednak pewne grono mieszkańców z nich nie korzysta. Przypominam, że wieszanie czy rzucanie odpadów żywnościowych obok pojemników jest wykroczeniem z tytułu zaśmiecania terenów publicznych. To dokarmianie nie ptaków, lecz szczurów i innych gryzoni. Dodatkowo już zginęły dwa pojemniki do chleba. W przypadku placów zabaw, podstawową sprawą jest unikniecie dewastacji oraz nocnych, głośnych „obrad” młodzieży dorastającej. Kamery monitoringu będą wysyłały powiadomienia o obecności w godzinach, kiedy ta obecność jest zabroniona regulaminami placów zabaw. Tutaj oczywiście liczymy na współpracę policji w zakresie interwencji. Przypominam, że Spółdzielnia nie może sama wyciągać konsekwencji wobec osób popełniających wykroczenia. Dodatkowo przy okazji, również łatwo będzie ustalić nieliczne osoby parkujące na terenach zieleni.
Rozbudowa systemu będzie rozłożona na dłuższy okres czasu, jednakże będziemy się starali przynajmniej w zakresie gniazd odpadów zrealizować to w tym roku. Kamery będą obrotowe, z możliwością przybliżania obrazu, z funkcją tzw. “patrolowania”, czyli zmiany pozycji obiektywu w poziomie i pionie, oraz z dostępem po sieci bezprzewodowej.
Potencjalny „sprawca” nie będzie w stanie ocenić, gdzie za chwilę będzie kamera „patrzeć”. To będzie miało też duży wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców: kradzieże, dewastacje, chuligaństwo, zaśmiecanie tzw. „małpeczkami” – informuje prezes.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ