Młodojewo-Święto Niepodległości i pasowanie na przedszkolaka

488
wyświetlenia

Podniosły nastrój i atmosfera panowały w Przedszkolu w Młodojewie podczas zorganizowanego święta „Odzyskania Niepodległości przez Polskę” oraz „Pasowania na Przedszkolaka”. Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny.

Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, wpajamy szacunek do polskich symboli, dlatego też 12 listopada odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła dyrektor Mirosława Wędzina, która powitała wszystkie zebrane dzieci, zaproszonego gościa dyrektor Jarosławę Kobos, rodziców, nauczycieli oraz personel.
Dzieci z grupy „Tygrysków” 5-6 latki z dumą prezentowały wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Przygotowana dekoracja, stroje dzieci, patriotyczne utwory muzyczne wszystko to wprowadziło nas w historyczny, podniosły nastrój.
Celem tej wyjątkowej, podwójnej uroczystości było nie tylko kształtowanie patriotycznych i obywatelskich postaw u dzieci, ale również uroczyste pasowanie milusińskich na dzielnych przedszkolaków. Z tej okazji swoje umiejętności recytatorskie i wokalne miały możliwość zaprezentować dzieci z grupy „Kotków” 3-4-5 latki. Mali artyści pomimo ogromnej tremy spisali się na medal. Wszyscy zostali nagradzani gromkimi brawami.
Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez dyrektora, oraz wręczenie upominków. Gratulację z tej okazji złożyła dzieciom J. Kobos oraz przekazała prezent za co w dowód wdzięczności milusińscy wręczyli miłemu gościowi kwiatki.
Dla dzieci było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.
Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek, za przygotowanie którego serdecznie dziękujemy zaangażowanym mamom.
Był to bardzo wyjątkowy dzień, pełen dumy i wzruszeń, który na pewno pozostanie w naszej pamięci bardzo długo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ