“Misiowy konkurs” w Bibliotece Miejskiej

659
wyświetlenia

“Najbardziej niezwykły prezent dla Misia” to tytuł konkursu, który skierowany został przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Słupcy do przedszkolaków w związku z obchodzonym 25 listopada Światowym Dniem Pluszowego Misia.

Spośród 57 prac wyłoniono 25 laureatów.Trudnego zadania oceny prac konkursowych podjęła się Adrianna Olczak, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 1, oraz Karolina Waleryszak ze Szkoły Podstawowej nr 3. Praca komisji okazała się wyjątkowo trudna, ponieważ dzieci wykazały się niezwykłą inwencją twórczą.
Prezenty dla Misia były przeróżne: od laurek, zabawek, miodu i serduszek, do posiadania prawdziwej rodziny i domu. Zanim dzieci odebrały nagrody w postaci pluszowego misia i pamiątkowe dyplomy, wysłuchały historii powstania maskotki opowiedzianej przez dyrektorkę biblioteki Annę Karpińską. Poznały portrety Misia Uszatka i Kubusia Puchatka, przedstawione przez autorów książek z tytułowymi bohaterami (“Bajki Misia Uszatka” oraz “Kubuś Puchatek i przyjaciele”).
Bibliotekarka Anna Nowak przeprowadziła krótki test ze znajomości misiów, który przedszkolaki zdały wzorowo. Potrafiły rozpoznać wszystkich bohaterów na podstawie ilustracji.
Wśród laureatów konkursu znaleźli się:
– z Przedszkola nr 2 “Miś” w Słupcy: Anna Kovalczuk, Amelia Łukowska, Maja Bartosiewicz, Marysia Sobaszkiewicz, Jan Kowalewski i Maja Król
– z Przedszkola nr 4 “Jarzębinka” w Słupcy: Anita Tritt, Wiktor Łodziewski, Szymon Hennig, Kacper Kanafa
– z Niepublicznego Przedszkola “Miś Uszatek” w Słupcy: Zuzanna Przybylska, Laura Marchfant, Zosia Szulczyńska, Kornelia Szelewicz, Barbara Pawlak, Jakub Górniak, Antoni Pałucki
– z Przedszkola Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Słupcy: Katarzyna Nowicka, Michalina Perlicka-Łyskawa, Cyprian Bobek, Helena Bobek, Amelia Połatyńska, Michalina Osowiec, Adam Małysz, Mateusz Stachowiak.
Każde dziecko otrzymało dyplom i maskotkę misia, co wywołało uśmiechy na ich twarzach. Wszystkim laureatom gratulujemy!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ