Minister Zdrowia pytany o SP ZOZ Słupca

1054
wyświetlenia

Po przekształceniu słupeckiego szpitala powiatowego w jednoimienny posłanka Paulina Hennig-Kloska złożyła do ministerstwa zapytania poselskie o SP ZOZ Słupca.

1. Jakimi kryteriami, kierowało się Ministerstwo Zdrowia oraz wojewoda wielkopolski podejmując decyzję o objęciu leczeniem szpitalnym wyłącznie chorych na Covid-19w szpitalach Słupcy i Środy Wielkopolskiej?
2. Jakiej pomocy bądź ułatwień w kontynuacji leczenia w placówkach lecznictwa, odległych o kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania, mogą spodziewać się pacjenci, w szczególności przewlekle chorzy, z niepełnosprawnością i starsi?
3. Kiedy zostanie uruchomiony tymczasowy szpital dla pacjentów chorych na Covid-19, organizowany na terenie Poznańskich Targów i czy po jego uruchomieniu mieszkańcy Słupcy oraz Środy Wielkopolskiej mogą liczyć na przywrócenie w miejscowych szpitalach pierwotnego zakresu usług medycznych – sprzed wzrostu zachorowań na Covid-19? Czy wówczas wspomniane szpitale wrócą do swojej poprzedniej roli i w jakim zakresie?

Całość zapytania znajdziecie tutaj:  Zapytanie-poselskie-2032

2 KOMENTARZE

  1. Pani poseł, minister może zasięgnąć informacji od starosty a wtedy uzna jak starosta że takim” Zakutym łbom nie musi odpowiadać “. W końcu te kaczki z tej samej paczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ