Minister Cieszyński przekazał 400000zł na karetkę.

1223
wyświetlenia

W piątek 27 września Słupcę odwiedziła delegacja z ministerstwa zdrowia w celu podpisania umowy na przekazanie 400000 zł. na karetkę pogotowia w ramach Programu Wymiany Ambulansów.

Do województwa wielkopolskiego trafi 14 ambulansów czyli prawie 6 mln zł, które wywalczył w Warszawie wojewoda Zbigniew Hoffman – poinformował wiceminister Janusz Cieszyński.
W ramach programu wymieniane są ambulanse zgodnie ze wskazaniami wojewody jako najpilniejsze. Dzięki nowemu programowi nie ma już takich, które na celu miały tylko zysk tylko dobro pacjentów. Kolejne działania to podwyżki wynagrodzeń ratowników medycznych i lekarzy pracujących w pogotowiu.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wszystkie ambulanse w Polsce będą spełniały europejskie, między innymi nie więcej niż 5 lat stażu, 200 tys. km przebiegu – mówił minister.
W uroczystości przekazania środków wzięli udział: Janusz Cieszyński – wiceminister zdrowia, Zbigniew Hoffman – wojewoda wielkopolski, senator Robert Gaweł, poseł Krzysztof Ostrowski, dyr. Rafał Spachacz, Anita Szykowna (PiS), starosta Jacek Bartkowiak.

2 KOMENTARZE

  1. Ciekawe czy ci co na zdjeciu chawalili sie z postepu ministrowi z postepu robot na szpitalu ? Pewno gdyby ministerr wiedzial jak dlugo trwa remont i ile kasy juz poszlo to paru z tych ludzi w gajerkach na zdjecu musialooby odejsc w nieslawie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ