“Mikołajkowa Fabryka Czekolady” przeniesiona na jutro

1011
wyświetlenia

Ważny komunikat od Świętego Mikołaja! Z uwagi na ostrzeżenia i niekorzystne warunki atmosferyczne akcja na rynku słupeckim 6 grudnia przeniesiona jest na 7 grudnia tj. czwartek godz. 18.00 Rynek.

Jednocześnie przypominamy o zapoznaniu się z zasadami wizyty Św. Mikołaja:

Punkt 1 – Zapoznanie się z historią. Święty Mikołaj – postać starszego mężczyzny z białą brodą ubranego w czerwony strój, który wedle różnych legend i baśni w okresie świąt Bożego Narodzenia rozwozi dzieciom prezenty saniami ciągniętymi przez zaprzęg reniferów. Według Różnych wersji zamieszkuje wraz z grupą elfów Laponię lub biegun północny. Dzięki sprawnej promocji praktycznie zastąpił on w powszechnej świadomości tradycyjny wizerunek świętego Mikołaja, biskupa Miry. Obecnie powszechna forma tej postaci wywodzi się z kultury brytyjskiej i amerykańskiej, gdzie jest jedną z atrakcji bożonarodzeniowych. W większej części Europy, w tym w Polsce, mikołajki obchodzone są tradycyjnie 6 grudnia jako wspomnienie świętego Mikołaja.

Punkt 2 – Dnia 6 grudnia na Słupecki rynek na spotkanie ze Świętym Mikołajem przychodzą tylko grzeczni rodzice lub opiekunowie ze swoimi dziećmi.

Punkt 3 – Dzieci i rodzice uważnie słuchają opowieści.

Punkt 4 – Dzieci i rodzice odpowiadają na pytania stawiane przez Mikołaja.

Punkt 5 – Dzieci, które dostały w przedszkolu liściki wrzucają je do specjalnej oznaczonej skrzyni.

Punkt 6 – Dzieci, które nie dostały liściku, będą mogły skorzystać z pomocy elfa i napisać na miejscu swoje życzenia, by w Wigilię mogły spełnić się ich marzenia.

Punkt 7- Dzieci od najmłodszych podchodzą do Mikołaja po niespodziankę.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.