Mija rok od śmierci Patrycji

1965
wyświetlenia

14 sierpnia mija rok od tragicznej śmierci Patrycji Sochy z Zagórowa. W czwartek, rok po śmierci nastolatki, w zagórowskim kościele odprawiona zostanie msza święta za jej pamięć. Ten rok zleciał tak szybko…Ojciec Patrycji Sochy, Krzysztof, mówi nam, że już niedługo można spodziewać się finału sprawy Kamila K. – Materiały w tej sprawie prokuratura już zebrała. Wszystko trwało tak długo, bo niektóre próbki do badań ściągane były nawet ze Stanów Zjednoczonych. Wszystko wyjaśni się właściwie na pierwszej rozprawie, wtedy dowiemy się co Kamil K. ma do powiedzenia. Do tej pory nie przyznawał się do niczego. Podczas postępowania prokuratorskiego twierdził, że w niczym złym nie brał udziału.
DSC_0255Kamil K. obecnie w więzieniu odbywa wyrok za śmierć swego kolegi Wiktora Heriana. Wśród mieszkańców Zagórowa rodzą się pytania, czy K. wyjdzie z więzienia zaraz po odsiedzeniu tej kary, czy też sąd postanowi skazać go na pozbawienie wolności również w sprawie śmierci Patrycji Sochy. Wątpliwości pojawiają się ponieważ zaraz po tym tragicznym zdarzeniu słupecki sąd nie skierował Kamila K. do tymczasowego aresztu – mimo że Prokuratura Rejonowa domagała się właśnie takiego środka zapobiegawczego. Wtedy to prokurator Jan Babiak był zbulwersowany decyzją słupeckiego sądu. W środę 13 sierpnia powiedział nam – Właśnie dziś dotarła do nas ostatnia opinia biegłego, z tą opinią możemy przystąpić do sporządzania końcowej opinii.
Sam Kamil K. na korytarzu sądu mówił – Ja jej tylko pilnowałem. Nie wzywałem pomocy bo byłem posrany.
W krwi Patrycji wykryto mało spotykane dopalacze. Kamil K. jest posądzany przez zagórowskie społeczeństwo o podanie tych środków nastolatce, gdy ta była u niego w domu.
Julia Marciniak, najbliższa kuzynka Patrycji, do dziś nie godzi się z tym co się wydarzyło. – Ten rok zleciał tak szybko. Czasami się zapominam, ostatnio szłam na cmentarz sama, zadzwoniłam na numer Patrycji i chciałam spytać czy nie pójdzie ze mną. Jeszcze po prostu w to nie wierzę. Tęsknie za nią.

Więcej w najnowszym “Głosie”

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ