Mateusz Michalak I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym

397
wyświetlenia

W weekend 7-9 czerwca w Zbąszyniu odbył się III Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy “Igrzyska Skrzypcowe”. Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie im. J. Kaliszewskiej oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. S. Moniuszki w Zbąszyniu.

Konkurs był skierowany do uczniów klas skrzypiec szkół muzycznych I stopnia. Przez trzy dni Jury Konkursowe przesłuchało blisko 90 skrzypków, którzy na Konkurs przyjechali z różnych stron Polski. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe :
– grupa I – uczniowie klas 1-2 sm I stopnia c.6 i 1 kl. c.4
– grupa II – uczniowie klas 3-4 sm I stopnia c.6 i 2 kl.c.4
– grupa III – uczniowie klas 5-7 sm I stopnia c.6 i 3 i 4 kl. c.4

Reprezentantem Zespołu Szkół Muzycznych im.A.Szeluty w Słupcy był Mateusz Michalak – uczeń klasy VI w klasie skrzypiec pani Natalii Janik-Zajmy. Mateusz zaprezentował się znakomicie i zdobył I miejsce w swojej grupie wiekowej. Jako jedyny uczestnik Konkursu wystąpił na koncercie laureatów, gdzie zagrał “Rumuńskie Tańce ludowe” Beli Bartoka.
Partię fortepianu wykonała Aleksandra Uznańska, która otrzymała dyplom za wyróżniający akompaniament. Nauczycielka Mateusza, Natalia Janik-Zajma otrzymała dyplom za wyróżniające przygotowanie ucznia do konkursu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ