Maszt sieci Play powstanie w Ostrowie?

1162
wyświetlenia

Od lutego 2018 ciągnie się sprawa budowy budowy 60 – metrowego masztu i stacji bazowej sieci telefonii komórkowej Play na terenie wsi Ostrowo w gminie Powidz. Sieć Play planuje zbudować stacje i maszt w centrum działek budowlanych w Ostrowie. 

Przeciwko tej inwestycji zaprotestowało około 100 mieszkańców wsi i osoby, które posiadają na tym terenie letnie domy. Napisano petycję i złożono petycję przeciw budowie. W związku z tym wójt Jakub Gwit zażądał od inwestora opinii na temat inwestycji z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu, czy budowa stacji może negatywnie wpływać na środowisko w obszarze Natura 2000 i Powidzkiego Parku Krajobrazowego.

Aktualnie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu wysłała pismo z informacją, że w przypadku budowy takiej stacji nie jest potrzebny raport o oddziaływaniu na środowisko. W takiej sytuacji wójt i Rada Gminy Powidz sami muszą wydać decyzję w sprawie tej inwestycji. W tej chwili w urzędzie gminy Powidz materiały w tej sprawie są analizowane. Podstawowym argumentem przeciwko budowie stacji i masztu Play jest fakt, że ma się ona znaleźć na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Jak poinformował nas Jakub Gwit po przeprowadzonej analizie w UG wszelkich zakazów i przepisów dotyczących parków krajobrazowych będzie wiadomo jaka decyzja zostanie podjęta. Jeżeli zostanie stwierdzone, że inwestycja jest sprzeczna z innymi przepisami i narusza zasady funkcjonowania parku krajobrazowego wtedy będzie podstawa do odmowy wszczęcia inwestycji.
Decyzji w sprawie budowy stacji i masztu sieci Play można spodziewać się w przyszłym tygodniu.

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ