Masecki rezygnuje z orkiestry dętej?

1195
wyświetlenia

Otrzymaliśmy informację, że Marcin Masecki, kompozytor, który zaprosił słupecką orkiestrę dętą OSP do współpracy najprawdopodobniej z niej zrezygnuje. Do tej pory oprócz niezwykle udanych występów kompozytor z słupeckimi muzykami nagrał płytę.

Jak wiemy z nieoficjalnych źródeł płytę, którą Marcin Masecki nagrał wspólnie z słupeckimi muzykami w Koninie, z autorską symfonią „Zwycięstwo”, ma zamiar promować z innymi muzykami. Podobno są to muzycy ze Szczecina.

Od zeszłego roku odeszło z orkiestry dętej z powodu konfliktu personalnego 10 muzyków z dużym stażem. Pomimo konfliktu personalnego orkiestra przetrwała trudny okres i dawała koncerty. Pojawiły się jednak informacje, że Masecki znalazł nowych muzyków, gdzie indziej, z którymi ma zamiar w przyszłości promować płytę, którą nagrał z naszymi muzykami. Pozostaje pytanie, co było przyczyną?

Wiele wskazuje na to, że informacje o rezygnacji kompozytora ze współpracy z słupecką orkiestrą nie są wyssane z palca. Kompozytor na festiwalu Fama w Świnoujściu, 23 sierpnia wystąpił z innymi muzykami. W repertuarze była między innymi symfonia nr 1 „Zwycięstwo”, kompozycja napisana pierwotnie dla Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupcy w ramach programu Samorządu Województwa Wielkopolskiego „Wielkopolska: Rewolucje”.

Antoni Beksiak, muzykolog, krytyk muzyczny i koordynator projektu mówi, że jest to okres przejściowy i przerwa we współpracy jest spowodowana chwilowymi problemami słupeckiego zespołu. Jest to o tyle dziwne, że orkiestra niedawno wróciła z Bułgarii, gdzie zagrała kilka podobno niezłych koncertów, więc gdzie te problemy?

(…)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ