Martyna Galant ponownie Mistrzynią Polski

2734
wyświetlenia

Witkowianka ponownie pokazała, że nie ma sobie równych. Start na 34. Mistrzostwach Polski w Suwałkach, Martyna może spokojnie zaliczyć do udanych.

W miniony weekend odbyły się 34. PZLA Mistrzostwa Polski U23 w Lekkiej Atletyce. Impreza miała miejsce w Suwałkach. Zawody zostały podzielone na dwa dni, co dało możliwość oglądania wielu dyscyplin sportowych. Jedną z drużyn biorących udział w zawodach była OŚ AZS Poznań do której należy Martyna Galant. Pierwszego dnia zawodów, w sobotę 1 lipca, Witkowianka wystartowała w biegu 1500 metrów, gdzie sięgnęła po złoto i obroniła tytuł Mistrzyni Polski z czasem 4:19:89. Drugiego dnia w niedzielę 2 lipca, Martyna wzięła udział w dwóch konkurencjach. Najpierw 800 metrów, gdzie zajęła pierwsze miejsce z czasem 2:13:35, i uzyskała brązowy medal, a od razu po biegu na 800 metrów wystartował drużynowy bieg 4×400 metrów, gdzie reprezentantki OŚ AZS Poznań z Martyną Galant zajęły 5 miejsce z czasem 3:55:62.

– Nie wiem nawet jak skomentować to co się wydarzyło. Psikus? Nauczka? Pomimo wygranego biegu, zasłużyłam tylko na brązowy medal. W teoretycznie mocniejszej serii żadna z nas nie odważyła się na szybsze bieganie – warunki pogodowe do tego nie zachęcały, a sam bieg rozegrał się na końcówce. Wygrałam. Czasy jakie uzyskałyśmy szału nie zrobiły, ale na mistrzostwach biega się na miejsca, więc żadna się nie przejmowała. Do czasu aż wystartowała druga seria dziewczyn z słabszymi rekordami życiowymi. I tutaj ogromne zaskoczenie, bo pobiegały szybciej niż my, tym samym odbierając nam pierwsze miejsca. Żadna z nas nie spodziewała się takiego zakończenia.
Wnioski wyciągnięte. Nie ma co drążyć tematu. Impreza docelowa dopiero przede mną. Tam już nie będzie miejsca na takie błędy
– informuje Martyna Galant na swoim profilu Facebook.

Gratulujemy Martynie uzyskanych miejsc i obrony tytułu Mistrza Polski.

źródło: Martyna Galant Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ