Marek Kujawa rezygnuje z funkcji dyrektora w ZSP w Zagórowie

3693
wyświetlenia
Marek Kujawa rezygnuje z bycia dyrektorem

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie, Marek Kujawa złożył wniosek o rozwiązanie stosunku pracy i odejście na emeryturę.

Niezwykłym jest fakt, że niedawno wygrał konkurs na bycie dyrektorem tej placówki przez kolejne 5 lat. Zapytaliśmy Marka Kujawę o przyczyny takiej nagłej decyzji, szczególnie, że nastąpiła ona po wygranym konkursie na dyrektora.

Wyjaśnienie okazało się proste i bez żadnych podtekstów. Jak wyjaśnił nam dyr Marek Kujawa w kraju z roku na rok pogarszają się warunki emerytalne dla nauczycieli. W swoim piśmie do starostwa napisał : “… zwracam się z prośbą o rozwiązanie stosunku pracy z dniem 31 sierpnia z powodu niekorzystnych dla mnie rozstrzygnięć emerytalnych.”

Jak powiedział Marek Kujawa w rozmowie z nami, żeby nie stawiać starostwa w niezręcznej i trudnej sytuacji i nie wyjść na osobę nieodpowiedzialną Marek Kujawa zaproponował, że po odejściu z dniem 31 sierpnia może przejąć funkcję pełniącego obowiązki dyrektora do czasu aż starostwo nie znajdzie nowej osoby na tą funkcję.

Czy władze powiatowe przychyla się do propozycji Marka Kujawy zapytaliśmy starostę powiatu Mariusza Rogę.

Dziś na Zarządzie Powiatu został ogłoszony konkurs na dyrektora ZSP w Zagórowie. Propozycję dyrektora Marka Kujawy będziemy mogli rozpatrzyć tylko w przypadku jeżeli konkurs nie zostanie rozstrzygnięty – informuje starosta.

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ