Marcin Pietrzykowski chce modernizacji Alei Tysiąclecia

1470
wyświetlenia

Od kilku dni Marcin Pietrzykowski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „ANMAR” zbiera podpisy pod petycją skierowaną do burmistrza o modernizację ul. Aleja Tysiąclecia.

Pod petycją podpisały się 44 osoby, a w poniedziałek podpiszą się jeszcze 2 osoby. Jak mówi prezes ANMAR wielu słupczan często korzysta z tej ulicy, wspólnie chodzą na spacery z rodzinami i co dla niego jest bardzo ważne, jest to ulica używana przez rowerzystów. Dlatego warto ją naprawić. Poniżej przedstawiamy treść petycji do burmistrza.

“Szanowny Pan
Michał Pyrzyk
Burmistrz Miasta Słupca
W imieniu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „ANMAR” oraz mieszkańców ulicy Aleja Tysiąclecia zwracamy się z prośbą do Pana Burmistrza o podjęcie działań celem modernizacji w/w ulicy. Ulica Aleja Tysiąclecia należy do jednej z bardziej uczęszczanych arterii komunikacyjnych w Słupcy oraz przez swoją długość i ukształtowanie stanowi wizytówkę miasta. Każdego dnia ulicą porusza się wiele samochodów, zły stan nawierzchni jezdni stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa jej użytkowników. Ponadto wiele osób pieszych, a w tym mieszkańcy ulicy Aleja Tysiąclecia i ulic przyległych korzysta z chodnika, którego stan techniczny ma wiele do życzenia. Szczególnie utrudnione zadanie mają osoby starsze oraz dzieci wracające ze szkoły. Prosimy także uwzględnić w modernizacji ulicy ustanowienie ścieżki rowerowej, która ułatwi poruszanie się wielu rowerzystom, a przez to będzie się wpisywała w nowoczesne i ekologiczne postrzeganie zarządzania miastem.
Prosimy o zaplanowanie i ujęcie w najbliższym budżecie miasta środków na działania zmierzające do modernizacji ulicy Aleja Tysiąclecia.
Z poważaniem

Marcin Pietrzykowski
Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju
Społeczności Lokalnej „ANMAR”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ