Mali Odkrywcy z Piotrowic rozpoczęli wakacje! – Pożegnanie absolwentów i 3,4,5-latków

513
wyświetlenia

Cechą charakterystyczną przedszkola Mali Odkrywcy w Piotrowicach” jest otoczenie lasu i natury. W tej atmosferze u “Małych Odkrywców” uroczyste zakończenie roku odbyło się w dwa różne dni. 23 czerwca – pożegnano 6-latki, a 25 VI – zakończyły rok szkolny dzieci 3,4 i 5- letnie.

Obie uroczystości były wyjątkowe. W środę pożegnano dzieci, które w większości były w przedszkolu od samego początku. Rozpoczynały one edukację od Żłobka jako Leśne Duszki, a potem jako 3-latki i przeszły cały czteroletni tryb edukacyjny w placówce. Przez cztery lata wychowawcy śledzili ich postępy, widzieli jak rosły i się rozwijały.
Dzieci wprowadziły uczestników w wakacyjny nastrój śpiewając letnie, gorące, pachnące plażą i morzem piosenki.
Starszaki opowiedziały w wierszach o niełatwej przedszkolnej codzienności. Nie ma co ukrywać, „ciężki jest żywot przedszkolaka”, jeśli się weźmie pod uwagę, że tyle jest jeszcze do nauczenia się. Następnie absolwenci podziękowali i wręczyli kwiaty wszystkim pracownikom przedszkola. Wszystkie dzieci uświetniły swoje grupowe występy wesołymi tańcami.
Podczas obu uroczystości dyrektor Barbara Wojtkowiak wraz z właścicielem placówki Dariuszem Mikołajczykiem wręczyli najbardziej aktywnym Rodzicom statuetkę i tytuł PRZYJACIELA MAŁYCH ODKRYWCÓW oraz podziękowania tym wszystkim rodzicom, których zaangażowanie w życie codzienne przedszkola pomaga budować pozytywny wizerunek placówki i tworzyć najlepsze dla ich dzieci warunki.Zaproszeni goście w osobach radnej Katarzyna Błaszczyk, prezesa OSP w Piotrowicach Marka Walczaka oraz przewodniczącej Rady Rodziców – Magdaleny Marcinkowskiej, wszystkim dzieciom i pracownikom przedszkola oraz rodzicom podziękowali za miniony rok szkolny, pogratulowali sukcesów i życzyli udanych i bezpiecznych wakacji. Dyrektor i właściciel pożegnali kończące pracę w placówce panie Ewelinę Kryczka i Agnieszkę Piaskowską, dziękując za roczną pracę w zawodzie nauczyciela i asystenta. oraz za trud, cierpliwość i miłość, jaką wkładały w swojej pracy w wychowanie dzieci.

Podobno „wszystko dobre, co się dobrze kończy”. Dlatego warto było uczcić zakończenie dobrego, ale i pełnego pracy roku szkolnego. Wszystkim przyszłym pierwszoklasistom życzymy sukcesów w szkole oraz samych miłych wspomnień, związanych z naszą placówką. Wszystkim Małym Odkrywcom i ich Rodzicom udanych i słonecznych wakacji!

Pożegnanie dzieci 3,4 i 5- latków

Pożegnanie absolwentów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ