Mali Odkrywcy ruszają od września!

2290
wyświetlenia

W Piotrowicach powstaje nowe niepubliczne przedszkole z oddziałami integracyjnymi – Mali Odkrywcy. 1 września zainauguruje nowy rok szkolny.

Dyrektorem nowego przedszkola jest Barbara Wojtkowiak, nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem. Wicedyrektorem będzie Urszula Gierszewska, była dyrektor strzałkowskiego przedszkola Kubuś Puchatek.

Budowa przedszkola trwa. Jak zapewnia dyrektor na 110% placówka będzie gotowa na przyjęcie maluchów. Mali Odkrywcy to żłobek i przedszkole – w żłobku przewidziana jest grupa 20 osobowa, dla dzieci od 20 tygodnia do 3 roku życia, choć od rodziców zależy czy 2 i pół latek pójdzie do grupy żłobkowej czy do przedszkola. Przedszkole usytuowane jest w zacisznym, spokojnym, zalesionym miejscu, z dala od drogi, na działce o powierzchni 6 000 m.kw. Sam budynek przedszkola – przestronny i jasny zajmie 600 m.kw. Do tego duży plac zabaw i parking. Cały kompleks będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Dziecko w placówce będzie miało zapewnioną opiekę od 6.00 do 18.00 i będzie uczestniczyć w zajęciach np. matematycznych, pracy w grupie, w zajęciach z prostego, globalnego czytania, zajęciach plastycznych i muzycznych. Także w ramach czesnego codziennie będą się odbywać lekcje angielskiego. Oprócz tych zajęć także praca teatralno – muzyczna z elementami dramy i warsztaty… zoologiczne. Obok przedszkola powstanie mini zoo! A w nim kuc szetlandzki, owce, kozy, kurki. Jak mówi dyrektor przedszkola – To właśnie to co będzie nas wyróżniać. Nacisk na naturalny związek dziecka z przyrodą. Oferta zajęć poza czesnym jak tak długa, że ciężko spamiętać, między innymi język hiszpański i niemiecki, szachy, nauka jazdy na rowerze, taniec, rękodzieło, logopeda i biofeedback. Mali Odkrywcy mogą przyjąć 80 dzieci do grup przedszkolnych.

Więcej w najnowszym Głosie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ