Magiczne Jasełka w Koszutach-„Bóg się rodzi…”

636
wyświetlenia

Te ciepłe słowa wprowadziły nas w inny niecodzienny nastrój. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 19 grudnia 2019 r. przedstawiliśmy Jasełka przygotowane wspólnie ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Lucynowie.

Wszystkich zaproszonych gości, rodziców, dzieci oraz pracowników szkoły przywitała Pani Dyrektor Anna Lewandowska, która w swym wystąpieniu wskazała na wyjątkowo uroczysty charakter Świąt Bożego Narodzenia.
Wśród zaproszonych gości byli: Grażyna Kazuś – Wójt Gminy Słupca, Mateusz Wojciechowski – Wójt Gminy Ostrowite, Jerzy Kopczyński – Przewodniczący Rady Gminy Słupca, Andrzej Świątek – Przewodniczący Rady Gminy Ostrowite, Bogdan Kukulski – Radny Powiatu Słupeckiego, Jarosława Kobos – dyrektor CUW, Józef Włodarczyk – Radny Rady Gminy Słupca, Alina Maciaszek – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Przewodnicząca Stowarzyszenia KGW, Urszula Gorzelańczyk – zastępca przewodniczącej Rady Rodziców, Ewa Domińska – Przewodnicząca Stowarzyszenia Razem dla Koszut, Błażej Berdziński, Andrzej Siwiński – sołtys Wsi Koszuty.
W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy VII i podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Lucynowie, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa. Oprócz św. Józefa, Maryi, Trzech Króli, aniołów, pasterzy i dzieci na scenie pojawił się Król Herod i diabełek.
Uroku inscenizacji dodały kolędy w wykonaniu zespołu wokalnego i wszystkich występujących, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.
Do wspólnego kolędowania włączyli się zaproszeni goście, którzy zaśpiewali jedną z pięknych kolęd „Przybieżeli do Betlejem Pasterze”.
Po występie głos zabrali: Wójt Gminy Słupca oraz Wójt Gminy Ostrowite, dziękując za piękne przeżycia, współpracę, życząc wszystkim spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
Błażej Berdziński, który złożył wszystkim świąteczne życzenia, podsumował akcję Przedświątecznej zbiórki żywności, prowadzonej przez naszych wolontariuszy.
Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani dyrektor, która powiedziała: „Mam nadzieję, że to dzisiejsze spotkanie w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych było takim łącznikiem pokoleniowym i będzie inspiracją w Państwa domach”.
Dyrektor szkoły specjalne podziękowania złożyła na ręce Izabeli Rusik – Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Lucynowie za kolejny przepiękny pomysł i scenariusz tego magicznego wieczoru.
Mam nadzieję, podkreśliła dyrektor, że to wspólne kolędowanie wpisze się już na stałe w nasze tradycje spotkań jasełkowych. Na koniec Anna Lewandowska życzyła wszystkim zdrowych i wesołych świat Bożego Narodzenia.
Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.
Uroczystość przygotowały: Alicja Kościelniak i Marta Graczyk oraz Renata Michalak i Dorota Nowakowska.
Dziękujemy wszystkim za pomoc przy organizacji tego pięknego wieczoru i tym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ