Ma powstać kolejne publiczne przedszkole w Słupcy!

1295
wyświetlenia

Przetarg na wydzierżawienie działki położonej na ulicy Armii Krajowej tuż przy promenadzie został ograniczony do podmiotów, które wybudują tam i będą prowadzić przedszkole publiczne. Szczegóły dotyczące przetargu znajdziecie tutaj

Traktujemy to postępowanie jako rozpoznanie, czy będą podmioty zainteresowane prowadzeniem przedszkola w takiej formie. Przedszkole to w naszym zamyśle ma być uzupełnieniem oferty miejskich przedszkoli, dlatego, że z naszych placówek dla najmłodszych z roku na rok korzysta coraz więcej dzieci spoza miasta, głównie z gminy Słupca.
Z uwagi na to, że ewentualna placówka będzie zlokalizowana na działce miasta, chcemy aby było prowadzone przez osobę fizyczną w formule przedszkola publicznego, co dopuszcza polskie prawo oświatowe.
Wszystkie trzy przedszkola miejskie funkcjonować będą nadal tak jak do tej pory. Właśnie rozpoczęliśmy do nich nabór i zachęcam wszystkich zainteresowanych rodziców do zapoznania się z ich ofertą – informuje Michał Pyrzyk.

2 KOMENTARZE

  1. Przepraszam bardzo ale czegoś nie rozumie to na wsiach chcą zamykać szkoły a tu się buduję przeczkole pobliczne. Niech mi to ktoś wytomaczy 🤔🤔🤔😠😠

ZOSTAW ODPOWIEDŹ