Ludowcy obchodzili swe święto

1803
wyświetlenia

Msza święta, a później piknik – tak ludowcy z powiatu słupeckiego uczcili swoje święto. Podczas uroczystej mszy świętej ks. Hieronim Szczepaniak podkreślił, że ludowcy mają swój wkład w upamiętnienie na terenie Słupcy św. Jana Pawła II.

DSC_0554Słupecki dziekan wspomniał w swym kazaniu o tym, że ludowcy byli jednymi z inicjatorów powstania parku ku pamięci Jana Pawła II – w parku tym rośnie również symbol ludowców – zielona koniczynka.
Święto ludowców obchodzone jest z przerwami od 1903 roku. Eugeniusz Grzeszczak podkreśla, że ruch ludowy działa od dawna, a wielu jego członków ma wiele zasług dla naszego kraju.
Polskie Stronnictwo Ludowe jest jedyną partią w Polsce, która ma tak dobrze rozwinięte struktury lokalne – PSL spotkać można niemal w każdej gminie i powiecie. Nie inaczej jest również w powiecie słupeckim, gdzie przedstawiciele PSL-u działają we wszystkich gminach i z roku na rok do partii wstępują nowi członkowie. Podczas niedzielnego święta ludowego wicemarszałek sejmu RP Eugeniusz Grzeszczak wręczył legitymacje członkowskie Natalii Zielińskiej, Beacie Szambelan, Andrzejowi Górniakowi, Arturowi Paprzyckiemu, Józefowi Pikosowi i Wioletcie Andrzejewskiej. Złotą koniczynkę otrzymał wiceprzewodniczący rady powiatu Stefan Stencel. Starosta powiatu Mariusz Roga uhonorowany został odznaką Stanisława Mikołajczyka. Marian Łyskawiński otrzymał medal Wincentego Witosa.

4 KOMENTARZE

  1. …a tutaj to jest cenzura bo nie wolno mi pisać o tym że pan Grzeszczak nie będzie zarabiał kupy eurasów Brukseli ha ha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ