Lekceważąca postawa starosty i sprawa zatrudnienia w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

1883
wyświetlenia

O sprawie zwiększenia zatrudnienia w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupcy już pisaliśmy (tutaj) . W związku z tym, że czujemy się dyskryminowani przez starostę opiszemy jak wygląda jego współpraca z portalem Głos Słupcy i naszymi próbami pozyskania informacji. Sami państwo ocenią.

We wtorek 15 października skierowaliśmy do starosty drogą mailową pytanie: W związku z przeprowadzoną wcześniej rozmową na temat poradni Psychologiczno-Pedagogicznej proszę o informacje jak został rozwiązany, bądź jakie są plany rozwiązania problemu za małej obsady w tej placówce?
Pozdrawiam
Piotr Stróżyk
( jednocześnie pragniemy poinformować, że prowadzący portal Piotr Stróżyk został przez starostę powiatu zablokowany na fb i nie otrzymał pomimo prośby prywatnego nr telefonu, który mają inni dziennikarze lokalni, dlatego pytanie zadaliśmy drogą mailową. Oczywiście nikt nie odbiera prawa staroście do izolowania sie. Przedstawiamy tylko fakty)

O 14.15 otrzymaliśmy odpowiedź: Proszę o kontakt z dyrekcją PPP. Pozdrawiam – Wysłano z telefonu Huawei

Odpowiedź Głosu Słupcy 14.38 : Z pańskiej odpowiedzi wnioskuję, że pani dyrektor wie co władze starostwa postanowiły podczas Zarządu Powiatu? Oczywiście skontaktuję się z PPP.

W międzyczasie próbowaliśmy się dodzwonić do dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Agnieszki Kiełduckiej.

Kolejny e-mail starosty : Nie ma władz starostwa, jest Zarząd Powiatu Jacek Bartkowiak Starosta Powiatu Słupeckiego jacek.bartkowiak@powiat-slupca.pl tel. 63 275 86 00 Starostwo Powiatow

Odpowiedź Głosu Słupcy 15.39 : To akurat jest w kontekście rozmowy drobiazg. Istotna jest poradnia. Poczekam.

Rozmowa z dyrektor poradni Kiełducką, która sama oddzwoniła.
Dziękuję, że pani oddzwoniła. Chciałem zapytać jak została rozwiązana w starostwie sprawa zwiększenia zatrudnienia w pani placówce? Starosta kiedy zadałem mu to pytanie skierował mnie do pani.
(Śmiech w słuchawce) A to ciekawe. Nie mam jeszcze żadnych konkretnych decyzji, bo Zarząd Powiatu w tej sprawie był dzisiaj, ale na razie nic nie wiem, co postanowili. Skoro starosta pana skierował do mnie, to ja muszę się z nim skontaktować, żeby się dowiedzieć. Rozmowy miedzy nami były ale dla mnie nic nie jest oczywiste jeżeli nie otrzymam tego na piśmie.
To zrozumiałe. To mogę liczyć na odpowiedź w tej sprawie od pani?
W takim razie ja jutro zadzwonię rano do pana starosty i zapytam czy decyzje jakieś zostały podjęte i czy zanim dotrze do mnie oficjalne pismo mogę jego odpowiedź uznać za wiążącą.

Dyrektor Agnieszka Kiełducka zobowiązała się zdobyć informacje w środę rano i umówiła się na rozmowę telefoniczną. Słowa dotrzymała. 16 października około 10.45 uzyskaliśmy taką informację:
Pan starosta poinformował mnie dzisiaj, że sprawa poradni nie została omówiona na wtorkowym Zarządzie Powiatu, ponieważ mieli bardzo dużo innych spraw. Sprawa ma być poruszona na kolejnym spotkaniu Zarządu Powiatu przed najbliższą sesją Rady Powiatu.

Komentarz pozostawiamy państwu.

Piotr Stróżyk

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ