Lekarz podejrzany o korupcję trafił do aresztu!

1530
wyświetlenia

Policjanci z KWP w Poznaniu zatrzymali lekarza psychiatrę ze szpitala w Gnieźnie. Jest podejrzany o przyjmowanie łapówek w zamian za umieszczanie osób skazanych wyrokami sądowymi na oddziale psychiatrycznym.

Na wniosek Prokuratury Krajowej mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Do aresztu trafiły także dwie inne osoby.
Policjanci KWP w Poznaniu, z wydziału zajmującego się zwalczaniem korupcji, uzyskali jakiś czas temu informacje, że jeden z lekarzy szpitala w Gnieźnie, za odpowiednią opłatą umieszczał na oddziale psychiatrycznym. Były podejrzenia, że może chodzić o osoby skazane przez sąd, które próbowały uniknąć odsiadki wyroku.
Po zweryfikowaniu i potwierdzeniu tych podejrzeń funkcjonariusze skontaktowali się z prokuratorami Prokuratury Krajowej, która wszczęła śledztwo. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych zaplanowano realizację sprawy.

Kilka dni temu zatrzymano podejrzanego ordynatora. Podczas przeszukania jego domu policjanci znaleźli 1,2 mln. zł. w gotówce. Zatrzymane zostały także dwie inne osoby zamieszane w proceder.
Na podstawie materiałów dowodowych prokurator przedstawił podejrzanym zarzuty. Prokuratura Krajowa złożyła także do Sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych. Sąd przychylił się do wniosku i cała trójka trafiła do aresztu. Za przestępstwo korupcyjne grozi kara do 8 lat więzienia.

Uwaga!
Osoby, które wręczały łapówki mogą uniknąć odpowiedzialności za to przestępstwo pod warunkiem, że same się zgłoszą do organów ścigania, zanim te same ustalą osoby biorące w tym procederze udział.
W związku z tą sprawą można się zgłosić do Wydziału Dochodzeniowo Śledczego KWP w Poznaniu przy ul. Kochanowskiego 2 A albo do Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu przy ul. Solnej 10.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ