Kto wygra French Open?

143
wyświetlenia

Rozgrywki na paryskich kortach powoli zmierzają ku końcowi, a w grze ciągle pozostaje Iga Świątek. Czy Polka ma realne szanse na powtórzenie swojego sukcesu z poprzedniego roku? Przeanalizujmy jej formę i sprawdźmy możliwość zakończenia turnieju! Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

Iga Świątek faworytem do zwycięstwa?!

Dobrą wiadomością dla polskich kibiców jest z pewnością fakt, że Iga Świątek obecnie jest największą faworytką do wygrania całej imprezy. Polka po raz drugi z rzędu dotarła do ćwierćfinału tych rozgrywek i warto zaznaczyć, że jako jedyna z pozostałej na placu boju ósemki, ma na swoim koncie doświadczenie związane nie tylko z wygraniem całego turnieju, ale choćby udziałem w finale. Iga Świątek jest najwyżej rozstawioną tenisistką z całego grona, które pozostało. Czeka ją jednak bardzo ciężka przeprawa w ćwierćfinale! Zmierzy się z nieobliczalną zawodniczką, która pokonała zeszłoroczną finalistkę w dwóch szybkich setach.

Polka na paryskich kortach prezentuje się doskonale i ciągle przedłuża serię meczów bez przegranego seta. Obecnie ma ich już na koncie 11 z rzędu, co pokazuje, w jak dobrej dyspozycji znajduje się w tym momencie. Warto jednak podkreślić, że miała już kilka trudnych sprawdzianów w turnieju finałowym, co z pewnością zaowocuje w kolejnych rundach. Świątek dobrze radzi sobie także w deblu, gdzie również dotarła do ćwierćfinału, po drodze eliminując parę rozstawioną z numerem 1.

Dobrą informacją dla fanów tenisa jest to, że kolejne rundy nie będą odbywać się w sesji wieczornej, więc nie będzie potrzebna już dobra mocna kawa, żeby wytrwać do końca dnia!

Nadal z kolejnym triumfem?

Iga wygrała 22 kolejne sety z rzędu, a król mączki, czyli Rafael Nadal ma ich na swoim koncie aż 35! Hiszpan po raz kolejny zmierza po zwycięstwo, jednak w ćwierćfinale będzie miał wymagającego przeciwnika z Argentyny. Jeśli uda mu się awansować dalej, to zapewne zmierzy się z Djokovićem, co dla wielu kibiców tenisa będzie przedwczesnym finałem całego turnieju!

Kursy na Rafę Nadala, praktycznie jak co roku, są mocno zaniżone, ze względu na dominację tego tenisisty na paryskich kortach. Polscy kibice z pewnością mają nadzieję, że podobną erę sukcesów uda się osiągnąć Idze Świątek, jednak do tego jeszcze bardzo długa droga.

W przeciwieństwie do drabinki kobiet – u panów w rozgrywce pozostali najlepsi zawodnicy świata z wyjątkiem – Thiema, a także Federera. Zapowiada się bardzo ciekawa końcówka tego turnieju! Analizy sportowe dostępne na www.pzbuk.pl mają dla Ciebie bardzo rozbudowane statystyki na French Open!

Sprawdź również najświeższe wiadomości w kategorii KULTURA.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

 

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ