Kryształowe Gwiazdy dla policjantów KPP Słupca

505
wyświetlenia

28 listopada br. w Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się uroczysta gala wręczenia Kryształowych Gwiazd. Do grona laureatów dołączyło kolejnych 69 policjantów i policjantek z całego województwa, w tym dwóch ze słupeckiej komendy policji asp.sztab. Waldemar Zawodny i asp.sztab. Sebastian Kopczyński.

Kryształowe Gwiazdy to wyjątkowe wyróżnienie wręczane wielkopolskim policjantom, którzy z narażeniem własnego życia, w służbie lub poza nią, ratują innych.
Opisy czynów:
Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy asp.sztab. Waldemar Zawodny 16 września 2019 roku w czasie wolnym od służby policjant przejeżdżał przez przejazd kolejowy w miejscowości Cienin Zaborny. Uwagę funkcjonariusza zwrócił stojący na torowisku mężczyzna, który nie reagował na okrzyki. Policjant zaparkował pojazd i pobiegł w kierunku tego mężczyzny, spychając go z torowiska bezpośrednio przed nadjeżdżającym pociągiem.
Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy asp.sztab. Sebastian Kopczyński 6 października 2019 roku policjant z polecenia dyżurnego pojechał do Domu Pomocy Społecznej w Strzałkowie, gdzie jeden z pensjonariuszy wszedł na dach budynku. Na miejscu policjant zauważył osobę chodzącą po dachu budynku. Natychmiast po drabinie wszedł na dach i wykorzystując chwilę nieuwagi tego mężczyzny skutecznie go obezwładnił. Po przybyciu na miejsce straży pożarnej, przy pomocy kosza udało się bezpiecznie ściągnąć osobę z dachu. Załoga karetki pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ