Kryminalne święta

646
wyświetlenia

Wypadek drogowy, cztery kolizje, ujawnienie dziesięciu pijanych kierowców, trzy osoby zatrzymane z narkotykami oraz dwie poszukiwane ukrywające się przez wymiarem sprawiedliwości –  tak w skrócie można podsumować od strony policyjnej miniony świąteczny weekendu w powiecie słupeckim.

Jeżeli dodamy do tego kilkanaście interwencji publicznych i domowych, liczne kontrole drogowe i przyjęcia interesantów,  to można powiedzieć, że święta wielkanocne w tym roku były dla policjantów bardzo pracowite.

quad_1W piątek 18 kwietnia w Słupcy policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Słupcy z marihuaną. 19 kwietnia w godzinach wieczornych w Strzałkowie funkcjonariusze ujęli kolejnego wielbiciela „trawki” 24-letniego mieszkańca tej gminy. Tego samego dnia tuż przed północą w Słupcy policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca pow. średzkiego, przy którym znaleźli amfetaminę. Do czasy wyjaśnienia okoliczności sprawy wszyscy mężczyźni trafili na „policyjny dołek”.

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch kolejnych mężczyzn, którzy byli poszukiwani celem doprowadzenia ich do aresztu śledczego i zakładu karnego.

Na drogach powiatu słupeckiego tym razem nie było zbyt bezpiecznie. Z dziesięciu pijanych kierowców zatrzymanych przez policjantów sześciu (w tym jedna kobieta) odpowie za popełnienie przestępstwa, a czterech nieco trzeźwiejszych za wykroczenie drogowe. Rekordzistę policjanci zatrzymali 19 kwietnia w Zagórowie. 55-letni mieszkaniec gm. Zagórów miał ok. 2,5 promila alkoholu w organizmie, kierował samochodem osobowym, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył ogrodzenie.

Niewiele ustępował mu 31-letni mieszkaniec gm. Lądek, który 21 kwietnia w Dąbrowie kierował quadem – około 1,2 promila alkoholu w organizmie. On również stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w betonowy słup. Kierowca trafił do szpitala ze złamanymi rękoma.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność i rozwagę podczas prowadzenia pojazdów. Wkrótce następny długi weekend i okazja do dłuższych wyjazdów lub wypadów do znajomych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ