Kowalewo Nowe auto na Jubileusz

934
wyświetlenia
SONY DSC

Sobota była pracowitym dniem dla gminnej braci strażackiej. Jednym z czterech, zaplanowanych na ten dzień zebrań było zebranie sprawozdawczo – wyborcze w Kowalewie Opactwie.

W dyskusji nad sprawozdaniami głos zabrał druh Marek Grzeszczak, który zwrócił uwagę na niesystematyczne opłacanie składek członkowskich oraz na dalszą konieczność organizowania dyskotek – Gdyby nie te dyskoteki to by straż pieniędzy nie miała. Trzeba się starać, żeby te bilety się sprzedawały w jak największej ilości. Nasza sale nie jest komercyjna i atrakcyjna dla klientów z zewnątrz. Było jedno wesele, komuni nie było Nasza sala nie jest atrakcyjna bo trzeba dużo płacić za prąd. A składek druhowie nie płacą. Absolutorium dla zarządu udzielono jednogłośnie.

Wybory do Zarządu i Komisji Rewizyjnej przeprowadzono w sposób jawny. Prezesem został po raz kolejny Jan Bomba (jednogłośnie), wiceprezesem Mariusz Szczepaniak (jednogłośnie), naczelnikiem Wiesław Nowakowski (jednogłośnie), zastępca naczelnika Zbigniew Przybylski (3 głosy przeciw, 1 wstrzymujący), sekretarzem Jerzy Kopczyński (1 wstrzymujący), skarbnikiem Janusz Kochański (jednogłośnie), gospodarzem Radzimir Chojnacki (1 przeciw). Do zarządu nie wszedł Stefan Kopczyński (12 głosów przeciw, 6 wstrzymujących). Brak Stefana Kopczyńskiego w Zarządzie skomentował druh Marek Grzeszczak – Do głosowania bierzecie młodych co nie płacą składek żeby swoich ludzi przepchnąć. Przewodniczący zebrania Jerzy Kopczyński wyjaśnił, że według statutu uczestniczyć czynnie w walnym zebraniu mogą druhowie, którzy ukończyli 16 rok życia i mogą głosować. Nie płacą jednak składek członkowskich, do których są zobowiązani od 18 roku życia. W Komisji Rewizyjnej pracować będą: Jarosław Jadrych – przewodniczący, Józef Grzeszczak – sekretarz i Marcin Czarciński – członek.

W planach na najbliższe lata druhowie mają zmianę pieca i instalacji grzewczej oraz dokończenie tarasu. Myślą też o zakupie nowego samochodu strażackiego w ciągu 2 – 3 lat, na 110 lecie jednostki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ