Kotunia – III Charytatywny Koncert Mikołajkowy

481
wyświetlenia

W piątek 6 grudnia w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Kotuni już od rana wyczuwalny był mikołajkowy nastrój. Od progu witał wszystkich Mikołaj, do którego dołączyły Panie Mikołajki i Bałwanek. Oczywiście nie zabrakło łakoci.

Pięknym zwieńczeniem dnia był popołudniowy koncert mikołajkowy, który już po raz trzeci przygotowała społeczność zespołu. Dzieci z przedszkola i ze szkoły prezentowały swoje artystyczne umiejętności, a gromkimi brawami nagradzała ich licznie zgromadzona widownia. Dodatkową atrakcją był kiermasz ozdób świątecznych. Uczniowie przygotowali je z wychowawcami podczas zajęć szkolnych,a także z rodzicami i pracownikami szkoły w czasie zorganizowanych wcześniej w szkole warsztatów. Nie zabrakło także pięknych wytworów przygotowanych w domu przez rodziców i innych członków rodzin dzieci z przedszkola i szkoły. Wielką niespodzianką były piękne choinki z drewnianych krążków brzozowych, wykonane przez rodzinę Państwa Pogorzelskich. Oczywiście nie zabrakło również pysznych wypieków przygotowanych przez rodziców, którymi delektowali się wszyscy po zakończonym koncercie.
Mikołajkowe spotkanie było też okazją, aby podziękować mieszkańcom Kotuni za przeznaczenie z funduszu sołeckiego środków finansowych na rozbudowę części rekreacyjnej i urządzenie przy szkole boiska do plażowej piłki siatkowej. Na zakończenie, dyrektor zespołu Jolanta Kamińska podziękowała dzieciom za wspaniałe występy, a rodzicom i pracownikom przedszkola i szkoły za ogromny wkład pracy w przygotowanie koncertu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ