Konkurs Wędkarski w Słupcy – 70 lat PZW! ( Galeria zdjęć )

518
wyświetlenia

W dniu 25 i 26 lipca 2020 r. został przeprowadzony Konkurs Wędkarski z okazji 70 – lecia Polskiego Związku Wędkarskiego na Jeziorze Słupeckim /łowiono na 2 wędki metodą gruntową.

W dwudniowym Konkursie wzięło udział 66 zawodników /59 mężczyzn, 3 kobiety i 4 juniorów/. W pierwszym dniu startowało 30 zawodników, a w drugi 36.
Pogoda dopisała było bardzo słonecznie, ryby nie były aktywne. Po zakończeniu konkursów i zważeniu ryb wszystkie zostały wypuszczone.

Klasyfikacja końcowa Konkursu.

Największą rybę dwudniowego konkursu złowił junior Bartosz Rulak,
lat 7 /1,1 kg – karaś srebrzysty/.
W kategorii seniorów kolejne miejsca zajęli:
25 lipca:
I – Krzysztof Kołacki, II – Artur Walisiak, III – Mateusz Kin, IV – Ryszard Maślanka, V – Łukasz Pachuta, VI – Paweł Lech Wrzosek, VII – Robert Juszczak, VIII – Piotr Rulak, IX – Józef Kin, X – Piotr Kołacki.
26 lipca:
I – Marek Kostrzewski, II – Piotr Kowalczyk, III – Piotr Szeniawski, IV – Zygmunt Ligocki, V – Mateusz Leszczyński, VI – Stanisław Sobczak, VII – Andrzej Byczek, VIII – Stefan Furmaniak, IX – Mateusz Kujawa, X – Wojciech Imbierowicz.
W kategorii juniorów:
I – Bartosz Rulak, II – Damian Imbierowicz, III – Mikołaj Pawszewski,
IV – Bartek Imbierowicz.

Za pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kategoriach wręczono puchary, a za pierwsze 6 miejsc bony upominkowe. Puchary ufundował Michał Pyrzyk Burmistrz Miasta Słupcy. Puchary i nagrody rzeczowe wręczali Michał Pyrzyk, oraz Prezes Koła Roman Kwitowski.
Konkurs sędziowali: Danuta Jabłońska – sędzia główny oraz sędziowie sektorowi: Bogdan Ciupa, Roman Kwitowski oraz Kazimierz Sobczak.
Na zakończenie Konkursu wszyscy otrzymali ciepły posiłek – który został dowieziony z restauracji „Kameleon”.

Informacji udzielił: rzecznik Koła Jerzy Kałecki.