Koncerty galowe na podsumowanie 12 lat działalności słupeckiej Yamahy

1420
wyświetlenia

W piątek, 13 czerwca uczniowie Szkoły Muzycznej Yamaha zaprezentowali się na dwóch koncertach galowych, podsumowując w ten sposób 12 już rok działalności tej placówki w naszym mieście.

O godzinie 16.00 prezentowali się w przebojach tanecznych, wokalnych i instrumentalnych młodsi uczniowie szkoły (od 2,3-letnich Szkrabów, 4,5-Dźwiękoludków do młodych instrumentalistów, wokalistów i tancerzy). Natomiast o godzinie 18.00 odbyły się prezentacje starszych zespołów instrumentalnych i wokalno-instrumentalnych.

Kasia Kruszyńska, Monika Adamczyk, Daria Pokorska, Filip Dębski,Wszystkie prezentacje były doskonale zaaranżowane przez nauczycieli pracujących w szkole oraz przedstawione z wielkim zaangażowaniem przez młodzież. Nietypowe były zespoły perkusyjne, wykonujące utwory skomponowane przez swego pedagoga – pana Andrzeja Żaka. Gitary elektryczne pod przewodnictwem pana Roberta Witowskiego dały, jak zawsze, popis mocy i kunsztu. Zresztą są wśród nich mistrzowie improwizacji, biorący udział w szkolnych  i poza szkolnych Festiwalach Gitary Elektrycznej. Wokaliści kształceni przez panią Arletę Adamczyk (wielu z nich to laureaci festiwali i przeglądów) prezentowali piękne, emocjonalne utwory o bardzo zróżnicowanym charakterze, natomiast pianiści przedstawili szeroki wachlarz utworów rozrywkowych w różnych stylach (wielu z nich  również zdobyło wiele nagród na festiwalach instrumentalnych). Nastrojowe wykonania gitarzystów klasycznych, przygotowanych przez panią Joannę Czubaj, wprowadziły publiczność w nastrój zadumy. Na uwagę zasługuje jednak fakt wspaniałej współpracy muzycznej (i nie tylko muzycznej) młodzieży. Na wyróżnienie zasługuje zespół BROWAR BAND, którego członkowie to wieloletni uczniowie Szkoły Muzycznej Yamaha, a ich wykonania wraz z towarzyszącymi solistami  oraz zespołem wokalnym BROWAR VOICE zasługują na szczególne pochwałę. Dodajmy, że zespół ma już za sobą pierwsze nagrania płytowe.

Były to wspaniałe koncerty, nacechowane prawdziwymi emocjami, płynącymi z muzyki. Szkoda nam, ze ten rok szkolny już sie kończy…

Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy i ze współpracy nauczycieli z uczniami, uczniów z uczniami, tworzycie wspaniałe zespoły zarówno muzyczne, jak i rówieśnicze, i możecie być wzorem dla swych kolegów, jestem z was bardzo dumna; jak również rodziców z nauczycielami i ze szkołą , z sekretariatem, przy organizacji  nie tylko koncertów szkolnych, ale i wyjazdów na wyżej wymienione festiwale i występy pozaszkolne uczniów – mówiła dyrektor szkoły Arleta Adamczyk, podsumowując kolejny rok pracy muzyczno-dydaktycznej – Dziękuję za takie wspaniałe zaangażowanie, to mobilizuje do jeszcze większej pracy i daje satysfakcję z włożonych wysiłków i starań.

INF. WŁASNA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ