Koncertowe zakończenie roku w Ognisku Muzycznym

403
wyświetlenia

We wtorek 18 czerwca 2019 w auli Zespołu Szkół Muzycznych im.A.Szeluty w Słupcy odbył się uroczysty koncert z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Społecznym Ognisku Muzycznym w Słupcy.

Koncert prowadziła dyrektor SOM Natalia Janik – Zajma. Słuchacze Ogniska zaprezentowali się grając na instrumentach : gitara, skrzypce, keyboard, fortepian. Wystąpiły również uczennice klasy śpiewu. Wykonawców do koncertu przygotowali ich pedagodzy : Agata Nowak-Gibas, Agata Gierłowska-Nowicka, Alicja Golec, Aleksandra Uznańska, Natalia Janik-Zajma, Kamila Bilicka.
Licznie zgromadzona publiczność z entuzjazmem oklaskiwała wykonawców koncertu. Panowała niezwykle pozytywna atmosfera. Nikt nie oczekiwał od młodych wykonawców genialnych interpretacji czy wirtuozerii. Na sali zarówno wśród młodych wykonawców jak i widzów w większości rodzin uczniów, czuło się atmosferę dużej radości z obcowania ze sceną i życzliwego słuchania. Taka wyczuwalna przyjemność bycia razem ze sobą zarówno widzów jak i wykonawców bez oceniania jakości występu zdarza się niezwykle rzadko i niewątpliwie jest zasługą między innymi prowadzącej szkołę i koncert dyr. Natalii i pedagogów, którzy nie tylko pracują w ognisku ale i mają wśród swoich uczniów wirtuozów z PSM w Słupcy.
Społeczne Ognisko Muzyczne jest prowadzone przez Słupeckie Towarzystwo Muzyczne przy Zespole Szkół Muzycznych w Słupcy.

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ