Koncert pamięci Waldka – Zbierali na leczenie dla Radka!

752
wyświetlenia

Wspaniały koncert odbył się w poniedziałek w auli Szkoły Muzycznej w Słupcy. Na scenie pojawił się koncertujący na całym świecie absolwent słupeckiej szkoły, gitarzysta Łukasz Kurpaczewski w towarzystwie akordeonisty Macieja Frąckiewicza ( laureata Fryderyków ) i Bartka Milera ( instrumenty perkusyjne ).

Po raz kolejny słupecka publiczność miała okazję obcować z muzyką na najwyższym poziomie wykonawczym. Artyści zagrali własne transkrypcje znanych kompozytorów na gitarę, akordeon i instrumenty perkusyjne. Muzycy zaprezentowali repertuar różnorodny i powstały na przestrzeni setek lat. Propozycja tria okazała się niezwykle nowoczesna brzmieniowo i interpretacyjnie. Powstaje pytanie czy mają zamiar pozostawić w tym składzie jakieś nagrania.
Lider tria wspomniał podczas występu o Waldku Mierniku i opowiedział przesympatyczną historię: Waldka pamiętam z LO w Słupcy. Wychowawca klasy zaprosił go na lekcję, żeby opowiedział o sobie i podzielił się z nami swoimi doświadczeniami. Pamiętam, że na końcu powiedział, żebyśmy się uczyli religii. Zapadło mi to w pamięć i tak sie tej religii uczyłem, ze miałem spore zaległości w przedmiotach ścisłych. W związku z tym mama przeniosła mnie do innej szkoły w Poznaniu. Było to liceum muzyczne. Mogę powiedzieć, że Waldek miał w[pływ na rozwój mojej kariery muzycznej.
Sam koncert miał być zorganizowany w celu zbiórki funduszy na leczenie dla Waldemara Miernika. Niestety Waldek nie doczekał koncertu. Na prośbę rodziny Waldka dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację Radka Żminkowskiego.

Piotr Stróżyk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ