Koncert od serca dla serca

1890
wyświetlenia

W czwartek, 22 maja odbyły się w Szkole Muzycznej Yamaha w Słupcy dwa, bardzo ważne koncerty. Ważne, gdyż dedykowane najważniejszym osobom – mamom.

Wystąpili wokaliści i uczniowie klasy keyboardu, dedykując swoje prezentacje swoim rodzicielkom. Koncertom towarzyszył i uśmiech radości i łza w oku ze wzruszenia. Całość poprowadzona były przez uczennice, które nie dość, że w sposób profesjonalny przedstawiały kolejnych występujących, to jeszcze potrafiły okrasić całość piękną poezją .

1 Dominik KusiołekNa koncercie pierwszym, gdzie wykonawcami byli młodsi uczniowie, była to Julka Włosiniak. I tak siostry Kaleckie zaśpiewały ,iż „wolą swoją mamę, chociaż ma włosy jak atrament”. Łucja Olejniczak, Martynka Wardęcka, Emilka Krzyżanowska i Bartek Hercyk potwierdzili, że „Mama wszystko wie”. „Moje  nowe życie – to Twoje nowe życie” wyśpiewała dla swej mamy Martynka Fajkowska, natomiast Roksana Chojnacka wspominała piękne chwile z mama i rodzinką. Daria Kowalówczana i Amelia Imbiorowicz obiecywały w piosence „Och, mamo, kiedy dorosnę, na pewno będę muzykiem”. Mamy obietnicę przyjęły! Ania Sawa i Julka Kociok doceniły mamę „bukietem kwiatów polnych łąk”. Instrumentalnie swoje życzenia przekazali: Kuba Wawrzyniak, Oliwia Stachowska, Oliwia Urbaniak, Natalia Kaszuba, Piotr Fajkowski, Szymon Rewers, Dawid Kapela, Klaudia Kudlewska, Patryk Mikołajczyk.

Drugi koncert – dla nieco starszych wykonawców – poprowadziły Natalia Kudlewska, Klaudia Balcerzak i Dominika Zajączkowska, jednocześnie przekazując w piosence przesłanie do swoich mam – „odpuść sobie, wrzuć na luz” (czytaj: odpocznij sobie). Zuza Barciszewska i Wika Strzelczyk również doceniły „Nie ma jak u mamy, ciepły piec, cichy kąt”. Zespół Contrast w składzie: Justyna i Darek Kozłowscy, Magda Grzelczak i Wiktoria Walczak obwieścili zebranym, jak bardzo ich rodzice są cudowni. Wiktoria Durczyńska i Weronika Drećko potwierdziły bezwzględną konieczność obecności mamy w piosence „Co się stało z mamą”. „Ja wiem, ty To rozumiesz…”w takich słowach piosenki zwrócili się do swoich mam Ola Bejma i Wiktor Nowak. Wzruszająca była prezentacja utworu „Ave Maria” przez Alicję Wysocką i Gretę Kruszyńska. W przepięknym „Liście do matki” usłyszeliśmy Adriana Grodzkiego. Wielkie owacje zebrał Adam Stefański za emocjonalne wykonanie swojego utworu. Daria Dunaj, Karolina Ostrowska, Eryk Wątroba i Alicja Wysocka pokazali się w piosenkach, którymi reprezentowali nasza szkołę na 26. Festiwalu Piosenki I Tańca w Koninie oraz na Festiwalu Wygraj Sukces. Natalia Menes i Jacek Skowroński przedstawili piękne prezentacje klawiszowe.Strzelczyk

Dyrektor Szkoły Arleta Adamczyk dziękuje tak licznie zgromadzonym mamom za przybycie i stworzenie tak pięknej atmosfery, a  uczniom za tak piękne prezentacje.

Za to, ze zawsze jesteś przy mym boku,

Za to, że wskazujesz mi drogę w mroku,

Za to, ze dni moje tęczą malujesz

Dziś MAMO z głębi serca Ci dziękuję!”

INF. WŁASNA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ