Koncert Closterkeller w Koninie!

824
wyświetlenia

Pierwsza Dama gotyckiego rocka w Strefie K

Bez ogródek mówi o wszystkim. O muzyce, seksie, religii, uczuciach i depresji. Nie owijając niczego  w bawełnę, pisze o tym i śpiewa przed publicznością, jednym z najciekawszych polskich głosów.

Closter_5_1160Od lat wierna jest gotyckiemu rockowi i Closterkellerowi, z którym nagrywa i koncertuje od początku swojej muzycznej kariery. Anja Ortodox, bo o niej mowa, wystąpi w 17 maja 2013, o 19.00, w Konińskim Domu Kultury, w Strefie K. Krytyka momentalnie okrzyknęła ją rockową Demarczyk. Anja Ortodox, jedna z najciekawszych kobiet wokalistek w Polsce, jest duchem niespokojnym. Z wykształcenia zootechnik, absolwentka warszawskiej SGGW, trafiła na scenę prosto do gotyckiego metalu. Sceniczny image frontmanki Closterkellera nie ujdzie niczyjej uwagi, nawet jeśli ktoś nie zna dogłębnie twórczości tego zespołu, Anja ze swoją energią, wyglądem, urodą i charyzmą na pewno mu nie umknęła. Artystka pisze teksty, nie tylko dla siebie – także dla innych zespołów i wokalistów. Wspólnie ze swoją grupą stworzyła imponujący dorobek fonograficzny, liczący niemal czterdzieści długogrających płyt. Od dłuższego czasu, o czym mówi publicznie, cierpi na przewlekły rodzaj depresji. Znakomity specjalista leczący zaburzenia snu, do którego trafiła powitał ją w godny jej sposób: – Czekałem na Panią. Przychodzili wyznawcy, wiedziałem, że przyjdzie i królowa. Znam, znam, wszystkie teksty znam... Ortodox aż przyklękła. Jej charakterystyczny niepokojący wokal, znany jest jak widać nie tylko zagorzałym fanom. – Najbardziej dziwi mnie, kiedy rozpoznają mnie osoby, po których bym się tego nie spodziewała, na przykład pani w warzywniaku. Prawda jest taka, że nasza muzyka jest po prostu ładna. Trafia do normalnych ludzi, nie tylko gotów. To muzyka mówiąca o przeżyciach normalnego, czującego człowieka. Większość ludzi ma duszę, uczucia, są tacy, jak my – konstatuje Anja. Możemy być pewni dwóch rzeczy: znakomitej muzyki, znakomitego koncertu i pozytywnego fermentu, jaki w Strefie K, podczas występu i w rozmowach z publicznością wytworzy ze swoim Closterkellerem artystka, posiadająca jeszcze wiele innych umiejętności i pasji.Closter_4_ 1139

 

Początek wydarzenia w Strefie K: piątek, 17 maja 2013, 19.00. Bilety w cenie 35 zł można nabyć w impresariacie Konińskiego Domu Kultury.

 

Tekst: Izabela Bobrowska, zdjęcie: Katarzyna Tyśnicka

closterkeller_logo_aurum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ