Komentarz burmistrza do wyborów parlamentarnych 2019

1471
wyświetlenia

Tradycyjnie zapytaliśmy burmistrza Michała Pyrzyka o podsumowanie wyborów tym razem parlamentarnych 2019.

Jak pan ocenia przebieg kampanii wyborczej?

Mogę oceniać tylko kampanię prowadzoną przez Komitet Wyboczy Polskiego Stronnictwa Ludowego, a inne ugrupowania niech oceniają swoją. Nie będę tu wskazywał błędów, które popełnili i na jakie ich słabe punkty zwracali uwagę wyborcy. Moim zdaniem nasza kampania była prowadzona przez kandydatów wzorowo. Nie zabrakło bezpośrednich rozmów, spotkań, wymiany argumentów z mieszkańcami. To zdecydowanie zaprocentowało w dniu wyborów. Słowa uznania za ciężką pracę należą się naszemu prezesowi Władysławowi Kosiniakowi – Kamyszowi, który wspaniale wypadał w debatach i w sposób czytelny przedstawiał nasz program. W tej kampanii wyrósł on na lidera opozycji i pokazał takimi propozycjami jak dobrowolny ZUZ dla przedsiębiorców, czy emerytura bez podatku , że PSL nie jest tylko i wyłącznie partą wsi, ale formacją powszechną, ludową, dbającą o interesy wszystkich Polaków.

Jak pan ocenia wynik wyborczy?

Znów skupię się na swojej formacji, która przez cztery lata była nieustannie atakowana i oczerniana przez rządzących. Nie mieliśmy w Sejmie wicemarszałka, podkradano nam posłów, czy codziennie kłamano na nasz temat, w czym przodowała propagandowa telewizja. Wszystkie te działania miały jeden cel: wyeliminować PSL z udziału w życiu publicznym. W obliczu tego wszystkiego, tej nieustannej nagonki wynik był rewelacyjny, mimo, że sprzyjający władzy socjologowie i politolodzy prorokowali, że głos na PSL jest głosem straconym, bo przy wysokiej frekwencji nie przekroczymy progu. Nic takiego się nie stało, a Polskie Stronnictwo Ludowe zwiększyło prawie dwukrotnie poparcie, prawie dwukrotnie liczbę posłów, mamy trzech senatorów, uzyskaliśmy spore poparcie w miastach, wśród przedsiębiorców i młodszych wyborców. Na uwagę zasługuje też zdobycie przez nas mandatu w Warszawie, bardzo blisko było w Poznaniu.

Ile zyskał bądź stracił PSL w tych wyborach?

Myślę, że można tu mówić tylko w kategoriach zysku, zresztą wśród największych beneficjentów wyborów eksperci często na pierwszym miejscu wymieniają Polskie Stronnictwo Ludowe. I nie chodzi tu tylko o sam wynik, ale przede wszystkim kwestie wizerunkowe. Pokazaliśmy, że nie jesteśmy tylko reprezentantem wsi i małych miast, ale formacją ogólnonarodową, której propozycje programowe przekonują ponad półtora miliona Polaków. Pokazaliśmy, że potrafimy łączyć rodaków i stanowimy silne centrum polskiej sceny politycznej. Na zdecydowanego lidera krajowej sceny politycznej urósł też w tych wyborach Władysław Kosiniak – Kamysz, którego głos jest słyszany, poważany, brany pod uwagę i cytowany niemal w każdej dyskusji na temat ważnych spraw dla Polski i Polaków. No i w naszym okręgu znów mamy posła Polskiego Stronnictwa Ludowego, którym został związany z naszym powiatem Jacek Tomczak.
Dziękuję wszystkim za tak liczny udział w wyborach, za pomoc w kampanii i za każdy głos oddany na kandydatów PSL.

1 KOMENTARZ

  1. Psl nazbierał trochę głosów bo wielu wyborców Kukiz 15 oddało na wspólna liste glosy. Samodzielnie bez Kukiz 15 nic nie znaczycie bowiem każdy wie jaki nepotyzm z wami kroczy. Naoglądałem sie już Psl- czyków w Słupcy i wystarczy. Pamiętam jak wódz Słupeckiego Psl mawiał, że oto bez jego zgody nawet zboże tutaj nie rośnie.
    Sumując na nic wiecej nie macie szans a pan Kamysz to rzeczywiście porządny człowiek ale cała reszta was to dno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ