Kolejny sukces Daniela Nowaczyka

655
wyświetlenia

11 kwietnia 2018 odbył się Wielki Finał III edycji Konkursu Wiedzy o Finansach „Finansomania Junior”. Konkurs ten daje unikalną możliwość kontaktu ze światem uniwersyteckim oraz sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu finansów.

Na podstawie wyników z rundy eliminacyjnej, do Finału zakwalifikowało się 10 uczniów z województwa wielkopolskiego, wśród nich znalazł się także uczeń klasy IV TG – Daniel Nowaczyk. Dziesiątka najlepszych walczyła o tytuł najlepszego finansisty rejonu. Finał odbył się w Auli w Budynku Głównym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Uczestnicy odpowiadali na trzy pytania z zakresu bankowości, podatków, rachunkowości, rynków finansowych oraz ubezpieczeń, zadawane przez Członków Kapituły Konkursowej.

Podczas Gali Finałowej, uświetnionej obecnością Władz Uczelni, Laureatom i pozostałym Finalistom zostały wręczone nagrody ufundowane przez Partnerów Konkursu. Obecni na sali mieli również możliwość wysłuchania niezwykle interesującego wykładu Małgorzaty Kowalskiej Menedżer ds. Data Science Banku Zachodniego WBK S. A. na temat „Bank a Big Data czyli jak zmieniają się banki w trakcie transformacji technologicznej.

Organizatorem Konkursu był Wydział Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, a głównym partnerem Narodowy Bank Polski.

Gratulujemy Danielowi sukcesów i trzymamy kciuki za realizację swoich marzeń w dziedzinie ekonomii.

red. Agnieszka Frankowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ