Kolejni nietrzeźwi kierowcy podczas długiego weekendu

1156
wyświetlenia

Konińscy policjanci podsumowali kolejny długi weekend na drogach. W ciągu 5 dni aż 131 funkcjonariuszy ruchu drogowego dbało o bezpieczeństwo podróżujących a 257 równie mocno angażowało się w zaplanowane przedsięwzięcie.

Kolejny długi weekend za nami. Był to czas wzmożonych wyjazdów na sierpniowy wypoczynek. W dniach od 11 do 15 sierpnia br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji i Patrolowo Interwencyjnego czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. W ciągu 5 dni na konińskich drogach pracowało 131 policjantów a w całą akcję bezpiecznego weekendu Komendant Miejski Policji w Koninie zaangażował łącznie 388 funkcjonariuszy. W tym czasie doszło do 1 wypadku i 42 kolizji drogowych. W wyniku tych zdarzeń tylko 1 osoba została ranna.

– Policjanci zatrzymali 5 osób, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków. Na szczęście mieliśmy do czynienia tylko z 1 wypadkiem ale z aż 42 kolizjami – informuje rzecznik konińskiej policji.

Aż 5 kierujących za nic miało wielokrotne apele i ostrzeżenia ze strony Policji i zostali oni zatrzymani za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 11 nietrzeźwych rowerzystów. Podczas akcji policjanci zatrzymali 10 praw jazdy. Szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie przez kierowców prędkości zgodnej z przepisami.

Tu za jej przekroczenie nałożyli aż 224 mandaty karne. Za przewinienia wobec pieszych ukarano 19 kierujących pojazdami a aż 24 kierowców otrzymało mandaty za brak zapiętych pasów. Kilkoro, bo 4 pieszych otrzymało mandaty za niestosowanie się do sygnalizacji świetnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ