Kolejna przegrana w sądzie starosty słupeckiego!-Kolejne odszkodowanie!

1700
wyświetlenia

Można by rzec, że nieszczęścia chodzą parami. Ostatnio przegrana z byłą dyrektor SP ZOZ Słupca, a dziś totalna klapa w sporze sądowym z byłym radcą prawnym starostwa powiatowego w Słupcy Jarosławem Hendrysiakiem. Sąd przyznał Hendrysiakowi odszkodowanie za niezgodne z prawem rozwiązanie stosunku pracy.

Jarosław Hendrysiak jako jeden z trójki pracujących radców został zwolniony w grudniu 2018 ze stanowiska radcy prawnego starostwa.
Jak mówi Jarosław Hendrysiak starosta Jacek Bartkowiak krótko po objęciu stanowiska przekazał mu informację, że nie widzi możliwości kontynuowania współpracy. Pod koniec grudnia Hendrysiak otrzymał wypowiedzenie stosunku pracy z powodu likwidacji stanowiska. Jednak w tym wypowiedzeniu nie uzasadniono dlaczego akurat stanowisko Hendrysiaka jest likwidowane a nie któregoś z dwóch innych radców, również zatrudnionych starostwie.
Jest orzecznictwo sądu najwyższego, które mówi o tym, że jeżeli na danym stanowisku jest zatrudnionych kilka osób, na podobnych warunkach to trzeba takie wypowiedzenie uzasadnić dlaczego ta czy inna osoba została wybrana. Tutaj możemy dodać, że Jarosław Hendrysiak reprezentuje PSL.
Sąd uznał brak uzasadnienia za wadliwe i przyznał Hendrysiakowi odszkodowanie około 7.300 złotych.

Piotr Stróżyk

2 KOMENTARZE

  1. to jak pan starosta nie zna przepisów tylko zwalnia ludzi według widzimisię to może zapłaci te odszkodowania z własnej kieszeni a nie sięga znów do kieszeni podatników

ZOSTAW ODPOWIEDŹ