Kolejna klasa akademicka zainaugurowała zajęcia w PWSZ w Koninie

2365
wyświetlenia

Spotkanie rozpoczynające realizację projektu Klasa Akademicka „Finanse i Rachunkowość” odbyło się 28 października 2016 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie. Uczestniczyli w nim jego beneficjenci – uczniowie I klasy technikum ekonomicznego z Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Koninie wraz z wychowawcą Karoliną Borkowską oraz Tomasz Kucharczyk, dyrektor ZS im. M. Kopernika; Monika Piguła, wicedyrektor szkoły; dr Karina Zawieja-Żurowska, dziekan Wydziału Społeczno-Ekonomicznego i dr Agnieszka Szymankowska, kierownik Zakładu Finansów.

Spotkanie rozpoczęła dr Karina Zawieja-Żurowska, która podziękowała dyrekcji szkoły za zaangażowanie w pracę nad projektem, przekazując uroczyście podpisany list intencyjny. Następnie powitała uczniów w murach uczelni wręczając im indeksy oraz karty biblioteczne. Dokonała także krótkiej prezentacji dotyczącej założeń oraz harmonogramu projektu, ze szczególnym uwzględnieniem działań planowanych w każdym semestrze. Na koniec spotkania uczniowie zwiedzili główny budynek uczelni przy ul Przyjaźni 1.

Pierwszy wykład dla uczniów klasy akademickiej odbędzie się już w listopadzie, a warsztaty, na których wypracowane zostaną konkretne rozwiązania, zrealizowane zostaną na początku nowego roku kalendarzowego. Realizacja projektu została zaplanowana na lata 2016-2020, a więc na cały cykl kształcenia uczniów w Zespole Szkół im. M. Kopernika w Koninie. Projekt ma na celu rozwijanie zainteresowań i predyspozycji zawodowych uczniów, doskonalenie umiejętności organizacyjnych i współdziałania w zespole, umiejętności samokształcenia i samodzielnego zdobywania wiedzy. Pozwoli młodym ludziom na nabycie umiejętności prowadzenia badań społecznych, rozwijanie swoich umiejętności komunikowania się i wystąpień publicznych. Jednak przede wszystkim w trakcie realizacji projektu uczniowie zapoznają się ze specyfiką kształcenia na studiach oraz będą mogli uczestniczyć w różnego typu wydarzeniach organizowanych w PWSZ w Koninie.
Życzymy uczniom wielu wrażeń i sukcesów podczas realizacji zajęć w ramach klasy akademickiej!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ