Kleczew ma partnera na Słowacji

616
wyświetlenia

Kleczew i słowacka gmina Ihľany związane umową o współpracy.

Burmistrz gminy i miasta Kleczew Marek Wesołowski podpisał dokument z burmistrzem miejscowości Ihľany Janem Turkiem. To przypieczętowanie kilkuletniej już współpracy, która na mocy umowy realizowana będzie m.in. w obszarach: gospodarczym, samorządowym, kulturalnym, sportowym, w zakresie wymiany młodzieży głównie z jednostek OSP. Zaplanowano także wspólne pozyskiwanie środków unijnych i podejmowanie międzynarodowych projektów.

W umowie zostało zapisane:

„Przyjacielskie stosunki powinny obejmować wszystkie grupy ludności i dziedziny życia, choć głównym zadaniem będzie wymiana partnerska między mieszkańcami miasta i gminy Kleczew a mieszkańcami I’hlan, za pośrednictwem ich stowarzyszeń, związków i organizacji. W centrum wspólnych działań znajdować się będzie wymiana młodzieży, przy czym szczególny nacisk należy położyć na kontakty indywidualne. Wspólne działania przyniosą korzyści mieszkańcom naszych miast i przyczynia się do ich przybliżenia we wspólnej Europie.”

Delegacja kleczewskich samorządowców, w składzie: burmistrz Marek Wesołowski, Maria Siwińska – Stowarzyszenie Między Ludźmi i Jeziorami, Dominika Woźniak – radna Rady Miejskiej w Kleczewie, Rafał Płuciennik – OSP Sławoszewek, Jerzy Jankowiak – Przewodniczący Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Polska Alzacja, uczestniczyła w 710-leciu pierwszej, pisemnej wzmianki o miejscowości. Uroczystość odbyła się w sobotę 22 lipca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ