„KLASA z ECDL” w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie

641
wyświetlenia

Miło nam poinformować, że ZSOiZ w Zagórowie od września 2020, jako jedna z 244 szkół w Polsce ,będzie mogła zaoferować swoim uczniom dodatkowe zajęcia informatyczne pod nawą „Klasa z ECDL” przeznaczone dla uczniów liceum i technikum naszej szkoły.

Jest to wynik współpracy szkoły z Polskim Towarzystwem Informatycznym. Program KLASA z ECDL – pozwala przygotować uczniów do zdobycia uznanego na całym świecie certyfikatu ECDL, a tym samym do rozwoju i potwierdzenia niezbędnych w dzisiejszym społeczeństwie umiejętności cyfrowych (komputerowych).
Czym jest certyfikat ECDL i dlaczego warto go mieć?
Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (European Computer Driving Licence – ECDL) to europejski standard umiejętności komputerowych, opracowany i stale aktualizowany w oparciu o badania dot. wymagań jakie pracodawca branży IT stawia swoim przyszłym pracownikom.
W związku z uruchomieniem kursu w szkole funkcjonować będzie certyfikowane laboratorium edukacyjne a sama szkoła stanie się centrum egzaminacyjnym ECDL.

1 KOMENTARZ

  1. Od 9 lat pracuje w branży IT i nigdy nie wiedziałem żeby pracodawca wymagał albo nawet doceniał ECDL. To jest relikt przeszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ