Klasa VI i VII SP Koszuty na Dniach Profilaktyki

250
wyświetlenia

W dniu 10 czerwca 2019 uczniowie klasy VI i VII wraz z opiekunami wzięli udział w Gminnych obchodach Dnia Profilaktyki, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Kowalewie Opactwie. Organizatorem była Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wraz z Komendą Powiatową Policji w Słupcy.

Uczniowie obejrzeli spektakl teatralny „Dopalacze – ruletka życia i śmierci” w wykonaniu Teatru Króla w Łodzi. Następnie wzięli udział w warsztatach na temat: „Narkotyki i dopalacze zabijają” prowadzone w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-profilaktycznej organizowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i administracji mającej na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych jak i społecznych uzależnienia.
Warsztaty prowadzili: dr hab. prof. Mariusz Jędrzejko, dr Tomasz Kozłowski, Maciej Szczodrowski – Centrum profilaktyki. Po warsztatach uczniowie przystąpili do zajęć sportowo-edukacyjnych „Pokonujemy przeszkody z trzeźwym umysłem”, obejrzeli pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, podziwiali pokaz sprzętu policyjnego: motorówkę ratowniczą, motory, samochód oraz odwiedzili stoisko informacyjno-edukacyjne na temat „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali warsztatów i zyskali wiele cennych informacji na temat konsekwencji związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ