Kandydat na europosła Andrzej Grzyb odwiedził Słupcę

482
wyświetlenia

W sobotę 11 maja Słupcę odwiedził kandydat na posła w wyborach do Parlamentu Europejskiego, polityk PSL Andrzej Grzyb. Konferencja prasowa posła do Parlamentu Europejskiego V, VII i VIII kadencji odbyła się na Miejskiej Promenadzie o 10.00.

Europoseł uczestniczył kandyduje do europarlamentu z listy Koalicji Europejskiej jako nr 3. Do tej pory jako europoseł zajmował się sprawami komisji ochroną środowiska, bezpieczeństwa i zdrowia, komisji spraw zagranicznych, a w szczególności w podkomisji ochrony praw człowieka.
Ostatnim spektakularnym, medialnie działaniem europosła był temat zatrzymania przesunięcia czasowego z zimowego na letni i z letniego na zimowy. Andrzej Grzyb był jedynym posłem z Polski, który uczestniczył w pracach zespołu zajmującego się tym tematem.
W okresie swojej pracy w parlamencie europejskim poseł miał 117 stażystów.
Jednym z postulatów Andrzeja Grzyba jest budowanie nowych mocy w oparciu o Odnawialne Źródła Energii, w celu znaczącego zmniejszenia udziału węgla w wytwarzaniu energii. Jego interwencje ochroniły dotychczasowe inwestycje polskich rolników i krajowych producentów biopaliw. Między innymi dzięki Andrzejowi Grzybowi w UE, obok kompostowania, możliwe będzie przerabianie odpadów organicznych na biogaz, który będzie można wykorzystać do czystszego napędzania pojazdów drogowych i w ciepłowniach.
Poseł Andrzej Grzyb jest jedynym polskim posłem, który nieprzerwanie od 2013 reprezentuje Parlament Europejski w Radzie Zarządzającej Fundacji na Rzecz Demokracji. Zainicjował również akcję “Drzewo dla Polski”, która powstała w odpowiedzi na zwiększoną wycinkę drzew. Uczestnicy akcji w całym kraju już po miesiącu osiągnęli 6000 nasadzeń.

 

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ