Kamena Rally Team najlepsza w Europie!

700
wyświetlenia

Słupca najlepsza w Europie! W ostatni weekend Kamena Rally Team wzięła udział w bardzo prestiżowym rajdzie Baja Aragon, który odbył się w Hiszpanii.

Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz pokazali, jak wygląda korytarz po polsku, wygrywając z całą armią południowoeuropejskich konkurentów. Na każdym etapie polska załoga dźgała wściekłych kierowców niesamowitym tempem, zadając ostateczny cios w formie zwycięstwa w rajdzie.
Kamena Rally Team kontynuuje rajdowe tournee po Europie – tym razem polska drużyna po raz pierwszy odwiedziła Hiszpanię. Baja Aragon, który był ich celem, jest jednym z najbardziej prestiżowych rajdów cross-country w Europie. Co roku hiszpańskie tory są mobbowane przez najlepszych zawodników, a także tych, którzy chcą z nimi konkurować.
Rajd liczy się w Pucharze Świata FIA w Bajasie Cross-Country i FIM Bajas World Cup, co oznacza, że tutaj rywalizują najlepsze zespoły. Listy zgłoszeń do tegorocznej edycji obejmowały 222 zawodników, samochody, ciężarówki, motocykle i quady rozpoczynające się w różnych kategoriach. Wśród tej armii zawodników była także załoga Kamena Rally Team, Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz, którzy walczyli o trofeum w grupie Open w kategorii Trofeo Aragon. Ich rywalami byli głównie Hiszpanie bardzo silni, a przede wszystkim znający lokalne tory.
Lokalni kierowcy nie spodziewali się, że polscy matadorzy poradzą sobie z nimi tak dobrze i podobnie jak wściekłe byki, atakowali załogę Kamena Rally Team na każdym odcinku specjalnym.
Ale to Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz zwyciężyli z ogromną przewagą w grupie Open, a wśród wszystkich załóg, które wzięły udział w Trofeo Aragonie, tylko jedna była minimalnie szybsza niż Polacy.

Tłumaczenie z Rally-Raid Network
Piotr Stróżyk

Cały art znajdziecie tutaj – Najlepsi w Hiszpani

ZOSTAW ODPOWIEDŹ