Kamena Rally Team Mistrzami Polski!!!

210
wyświetlenia

Zespół rajdowy w składzie Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz kończy Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych w klasie T4 na najwyższym miejscu w tabeli.

Drawski Dzień Niepodległości odbywający się na terenie Poligonu Drawskiego w dniach 11-14 listopada 2021, będący szóstą rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, wieńczył tegoroczny sezon rajdowych zmagań. Tereny te, cieszące się wielką popularnością wśród zawodników motosportu, potrafią być jednak wymagające i nieprzewidywalne. Szczęśliwe do tej pory dla Kameny drawskie bezdroża okazały się być w ostatniej rundzie nieprzychylne. Zespól ORLEN Teamu wywalczył sobie jednak tak dużą przewagę punktową w trakcie sezonu, że nie ukończenie tego rajdu w żaden sposób nie zagroziło ich pozycji w klasyfikacji końcowej.

Mimo, że wiedzieliśmy jak rozkładają się punkty w tabeli i w związku z tym mogliśmy podejść do tej rywalizacji z większym spokojem, to jednak chcieliśmy i ten rajd wygrać i z przytupem zakończyć sezon. Taki jest jednak motosport. Nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Niemniej jednak jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że udało nam się osiągnąć wszystko to, co sobie zaplanowaliśmy na początku roku. Cieszy to tym bardziej, że sezon był długi, intensywny, a przeciwnicy bardzo wymagający – mówi Tomasz Białkowski

Tegoroczny kalendarz rajdowy Kameny był rzeczywiście wypełniony po brzegi. Zespół fabryczny Polarisa stawił się na starcie 16 rajdów w przeciągu 8 miesięcy, kończąc na podium zdecydowaną większość z nich. Oprócz wygranej w Mistrzostwach Polski, wywalczyli także tytuł Mistrza Czech i ponownie Mistrza Węgier oraz upragnione Mistrzostwo Europy. A wszystko to w najliczniejszej ze wszystkich klas, czyli T4 i w zupełnie innym pojeździe niż do tej pory.

Decyzja o zmianie pojazdu (producenta pojazdu) niosła za sobą pewne ryzyko, ale zrealizowaliśmy wszystkie nasze tegoroczne założenia, co nas utwierdza w przekonaniu, że to był słuszny wybór. Sukces, który osiągnęliśmy, to jednak nie tylko zasługa sprzętu, ale całego naszego Teamu. Mamy ogromne szczęście otaczać się ludźmi, którzy wierzą w nasze cele. Dziękujemy też naszym sponsorom za wsparcie i pomoc w urzeczywistnianiu naszych marzeń – podsumowuje Dariusz Baśkiewicz

Mamy nadzieję, że tak pomyślny rok, to dopiero początek międzynarodowych sukcesów Kamena Rally Team i z niecierpliwością czekamy na ich rajdowe plany w przyszłym sezonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ